• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Pierwszy raz w TVP Polonia Teatr Telewizji „na żywo”

15:58, 04.12.2019
Pierwszy raz w TVP Polonia Teatr Telewizji „na żywo”!!! pusty LEAD !!!

8 grudnia o godz. 20.40 TVP Polonia zaprasza widzów na sztukę „Blizny pamięci” – rzecz o Janie Karskim. Spektakl będzie transmitowany z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Odtwórcą głównej roli i reżyserem spektaklu jest Jerzy Zelnik. W roli młodego Karskiego wystąpi Sebastian Ryś.

 
„Blizny pamięci” fot. Mateusz Zelnik

Podziel się:  Więcej
Historia opowiadana jest z dwóch perspektyw: młodego rozpoczynającego życie chłopaka wrzuconego w wir działań wojennych i doświadczonego mężczyzny u schyłku życia, do którego powracają wciąż żywe i nie dające o sobie zapomnieć obrazy tragicznej młodości. Dwa nurty narracji dopełniając się, wchodzą ze sobą w dialog, wzajemnie komentują oddając pełen wewnętrznych napięć przebiegu ludzkiego życia. Powstaje niezwykle poruszająca wypowiedź o ludzkim wymiarze historii i bohaterstwa.

Sebastian Ryś osobiście związany jest z postacią, którą odgrywa. Jego cioteczna babka, Zofia Rysiówna oraz dziadek, Zbigniew Ryś w 1940 roku uratowali życie Janowi Karskiemu.

Jan Karski - legendarny kurier z Warszawy, emisariusz Polski Podziemnej, wyróżniony między innymi pośmiertnie amerykańskim Medalem Wolności

„Blizny pamięci”, premiera w TVP Polonia w niedzielę, 8 grudnia, godz. 20.40. Powtórki dla innych stref czasowych – niedziela, 8 grudnia godz. 2:40 oraz poniedziałek, 9 grudnia godz. 13:45 Spektakl będzie dostępny także w streamingu na stronie www.tvppoloniastream.tvp.pl

zwiastun Teatru Telewizji „Blizny pamięci” https://www.youtube.com/watch?v=fqliCwfx-rs