• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Koncert Kolęd Rodziny Pospieszalskich w TVP Wilno

09:28, 05.12.2019
Koncert Kolęd Rodziny Pospieszalskich w TVP Wilno!!! pusty LEAD !!!

11 grudnia w Wilnie w kościele św. Piotra i Pawła na Atokolu wielkie muzyczne widowisko – Koncert Kolęd Rodziny Pospieszalskich z udziałem młodzieżowej, międzynarodowej orkiestry smyczkowej. Wydarzenie produkowane przez TVP Wilno widzowie będą mogli obejrzeć w Wigilię.

 
TVP Wilno

Podziel się:  Więcej
Na program koncertu składa się 17 polskich kolęd i pastorałek. W bogato zdobionej setkami białych rzeźb świątyni zabrzmią utwory, wśród których znajdą się wspólne wykonania rodziny Pospieszalskich z zespołem smyczkowym oraz kilka brawurowych, energetycznych pastorałek granych tylko przez Pospieszalskich. W programie koncertu pojawiają się też utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji muzyki źródeł. Ludowe stylizacje zestawione będą z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego. Całość dopełni taniec, chór a capella i wirtuozerskie popisy solistów. Pospieszalscy w tym roku otrzymali także wyjątkowe muzyczne wsparcie – koncert zaplanowano z udziałem młodzieżowej orkiestry smyczkowej, na którą składa się 20 instrumentalistów. Pospieszalscy pokazują że najlepszym miejscem przekazu żywej tradycji jest rodzina, a muzyczne wydarzenie w Wilnie jest przykładem, że w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem, można wyrazić uniwersalne treści.

Większość z muzycznego klanu Pospieszalskich, który zadebiutował na muzycznej scenie 25 lat temu, opanowała grę na kilku instrumentach, co umożliwia różnorodne aranżacje i spektakularne zmiany na scenie. Podczas muzycznej uczty w kościele św. Piotra i Pawła na Atokolu w Wilnie nie zabraknie klasycznych brzmień takich jak fortepian, smyczki i instrumenty dęte drewniane oraz monumentalnych big bandowych opracowań wzbogaconych nowoczesną elektroniką. Koncert poprowadzą Agnieszka Olszewska z TVP Wilno i Jan Pospieszalski.

Serdecznie zapraszamy na nagranie Koncertu Kolęd Rodziny Pospieszalskich, które odbędzie się 11 grudnia o godz. 19.30 w kościele św. Piotra i Pawła na Atokolu w Wilnie. Wstęp wolny.

Emisja koncertu na antenie TVP Wilno: - część 1. 24 grudnia godz. 18:50 (czasu litewskiego) - część 2. 25 grudnia godz. 18:50 (czasu litewskiego)

Emisja koncertu na antenie TVP Polonia: - część 1. 24 grudnia godz. 18:00 - część 2. 25 grudnia godz. 18:00