• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

26. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP rozstrzygnięty

20:34, 05.12.2019
26. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP rozstrzygnięty!!! pusty LEAD !!!

5 grudnia rozpoczął się 26. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP – PiK26. Wieczorem podczas uroczystej gali wręczone zostały nagrody i wyróżnienia. Gospodarzem PiK jest w tym roku Oddział TVP w Poznaniu.

 
26. Przegląd i Konkurs Dziennikarski Oddziałów Terenowych TVP rozstrzygnięty

Podziel się:  Więcej
Jury pod przewodnictwem Jacka Kurskiego, Prezesa Zarządu TVP nagrodziło i wyróżniło autorów, dziennikarzy i reporterów audycji telewizyjnych w pięciu kategoriach konkursowych oraz kategorii specjalnej najlepszy regionalny serwis internetowy.

Werdykt Jury:

W kategorii: NAJLEPSZY PROGRAM INFORMACYJNY nagrody otrzymują:
- nagrodę główną GRAND PRIX zespół „Teleskopu” TVP3 Poznań
- wyróżnienie zespół „Aktualności” TVP3 Katowice

W kategorii: AUTOR NAJLEPSZEGO NEWSA nagrody otrzymują:
- pierwszą nagrodę Bartłomiej Pomianowski, TVP3 Poznań za materiał „Urwisko”
- dwie równorzędne drugie nagrody: Anna Piskorowska, TVP3 Wrocław za materiał „Włosy od serca” oraz Marek Dłużniewski, TVP3 Poznań za materiał „Niezwykły – Konrad Doberschuetz”
- dwie równorzędne trzecie nagrody: Jacek Dreczka, TVP3 Gorzów Wlkp. za materiał „Koszenie chodnika” oraz Mariusz Studzienny, TVP3 Katowice za materiał „Nie tylko dla seniorów”

W kategorii: AUTOR NAJLEPSZEGO REPORTAŻU INTERWENCYJNEGO (nagroda im. Brygidy Frosztęgi-Kmiecik) nagrody otrzymują:
- pierwszą nagrodę Ilona Ptak, TVP3 Katowice za reportaż „Przekręt na remont”
- drugiej nagrody nie przyznano
- trzy równorzędne trzecie nagrody: Paulina Muskała-Szwaja, TVP3 Szczecin za reportaż „Życie bez życia”, Dariusz Nowakowski, TVP3 Poznań za reportaż „Pijany wójt” oraz Michał Torz i Magdalena Groń, TVP3 Wrocław za reportaż „Weteran z Iraku”

W kategorii: NAJLEPSZY PROGRAM KULTURALNY nagrody otrzymują:
- dwie równorzędne pierwsze nagrody: Dariusz Fedorowicz, TVP3 Kraków za reportaż „Chłopcy wczoraj, chłopcy dziś” oraz Dagmara Drzazga, TVP3 Katowice za program „Martwy sezon”
- dwie równorzędne drugie nagrody: Karina Wilhelmi-Tecław, TVP3 Poznań za reportaż „Dom mojego dziadka” oraz Andrzej Ciecierski, TVP3 Gdańsk za program „Fotografowie”
- trzecią nagrodę: Agnieszka Oszczyk, TVP3 Gdańsk za program „Forte\piano – Gdański Festiwal Muzyczny”
- wyróżnienie: Izolda Czmok-Nowak, TVP3 Katowice za program „Dej pozór (nowy sezon)”

W kategorii: NAJLEPSZY PREZENTER nagrody otrzymują:
- pierwszą nagrodę: Anna Trzcińska, TVP3 Bydgoszcz
- drugą nagrodę: Lucjan Olszówka, TVP3 Warszawa
- trzecią nagrodę: Agata Wojtkowiak, TVP3 Poznań
- dwa równorzędne wyróżnienia: Piotr Trzciński, TVP3 Katowice oraz Tomasz Sieliwończyk, TVP3 Gdańsk

W kategorii specjalnej: NAJLEPSZY REGIONALNY SERWIS INTERNETOWY nagrody otrzymują:
- pierwszą nagrodę: TVP3 Łódź
- drugą nagrodę: TVP3 Szczecin
- trzeciej nagrody nie przyznano

Jury 26. PiK:

Przewodniczący: Jacek Kurski

Członkowie: Jacek Karnowski, Joanna Lichocka, Rafał Jas, Maria Stepan, Marek Pyza, Krystian Kuczkowski, Anita Gargas, Przemysław Wenerski, Daniel Liszkiewicz, Ewa Żmigrodzka, Piotr Legutko, Stanisław Królak, Bożena Targosz, Marzena Kawa, Jędrzej Dudkiewicz, Grzegorz Kuczyński, Samuel Rodrigo Pereira, Marcin Klepacki.