• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Gwiazdy i seriale Telewizji Polskiej wśród nominowanych do Telekamer 2020

12:14, 13.12.2019
Gwiazdy i seriale Telewizji Polskiej wśród nominowanych do Telekamer 2020!!! pusty LEAD !!!

18 gwiazd oraz 7 seriali i programów TVP zostało nominowanych do prestiżowej nagrody konkursu tygodnika „Tele Tydzień” – Telekamery 2020. Złotą Telekamerą uhonorowano serial „Ojciec Mateusz”. Widzowie mogą głosować na swoje ulubione gwiazdy i programy do 16 stycznia 2020 roku.

 
Kadr z serialu "Stulecie Winnych"

Podziel się:  Więcej
Wśród nominowanych w 23. edycji plebiscytu Telekamery 2020 znalazły się cieszące sympatią widzów gwiazdy oraz najpopularniejsze programy i seriale telewizyjne. W kategorii „osobowość telewizyjna” o statuetkę walczyć będą m.in. Marta Manowska, znana m.in. z programu „Rolnik szuka żony” i Rafał Brzozowski, prowadzący muzyczny show „Jaka to melodia?”. W kategorii „serial” nominowane są hity TVP doceniane przez widzów w ostatnim roku: „Stulecie Winnych” i „Wojenne dziewczyny”, natomiast "Korona królów - Taka historia" została doceniona ex aequo z programem "Magazyn Kryminalny 997" w kategorii "serial fabularno-dokumentalny".
W kategorii „program rozrywkowy” można głosować na popularne produkcje TVP: „Sanatorium miłości”, „Koło fortuny” i „The Voice Kids”.

Z Telewizji Polskiej nominowane są gwiazdy i programy w kategoriach: „aktor”, „aktorka”, „osobowość telewizyjna”, „juror”, „prezenter informacji”, „prezenter pogody”, „komentator sportowy”, serial”, „program rozrywkowy” i „serial fabularno-dokumentalny” *.

W poprzedniej, 22. edycji, redakcja „Tele Tygodnia” powołała specjalną Kapitułę Telekamer. W jej gronie znaleźli się laureaci Złotej Telekamery. Kapituła, w skład której wchodzą laureaci Złotych Telekamer wybierze także Człowieka Roku oraz Produkcję Roku.

Głosowanie w konkursie Telekamery 2020 rozpoczęło się 2 grudnia 2019 roku i potrwa do 16 stycznia 2020 roku. Przez ten czas fani aktorów i seriali, widzowie i czytelnicy „Tele Tygodnia" będą mogli głosować w 10 kategoriach, z których każda zawiera pięć nominacji. Widzowie i czytelnicy mogą oddać głos, wysyłając SMS-a, a także na stronie internetowej https://glosowanie.telekamery.pl

Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie statuetek nastąpi 3 lutego 2020 podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim.

*Pełna lista nominowanych w załączeniu