• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Niedziela z... Jerzym Maksymiukiem” w TVP Kultura

14:52, 13.12.2019
„Niedziela z... Jerzym Maksymiukiem” w TVP Kultura!!! pusty LEAD !!!

15 grudnia o godz. 17.15 TVP Kultura zaprasza na premierową „Niedzielę z... Jerzym Maksymiukiem”, znakomitym dyrygentem, wielokrotnie nagradzanym kompozytorem i pianistą.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
„Bez niego kultura muzyczna byłaby bezbarwna. Wulkan energii, obdarzony niespotykaną muzykalnością i ekspresją, a przy tym bezkompromisowy. O jego perfekcjonizmie i metodach pracy krążyły legendy. Dyrygent, kompozytor, pianista i wizjoner. Jednym słowem – artysta totalny, jeden z najbardziej ekspresyjnych na świecie”.

Do studia TVP Kultura zaprasza również żonę artysty - Ewę Piasecką-Maksymiuk i przyjaciół, pianistów Ewę Osińską i Janusza Olejniczaka, scenarzystkę filmu „Maksymiuk. Koncert na dwoje” Marię Nockowską, skrzypków Krzysztofa Jakowicza i Grzegorza Kozłowskiego, dyrektora Teatru Wielkiego – Opery Narodowej Waldemara Dąbrowskiego oraz dziennikarza muzycznego Adama Rozlacha. Rozmówcy uchylą rąbka tajemnicy i opowiedzą m.in. o współpracy i przyjaźni z Jerzym Maksymiukiem, o jego „boskiej” twórczości, ciekawej karierze oraz niespotykanej charyzmie i energii. Jak sam o sobie mówi: „Niewątpliwie jestem człowiekiem Wschodu. Bywam raptowny, szczery do bólu. Mam dobre serce, ale w pracy bliżej mi do diabła niż anioła...”.

Po spotkaniu z Maestro wyemitujemy koncert inauguracyjny Muzycznego Festiwalu w Łańcucie z 2005 roku, podczas którego zaprezentowany został cykl pieśni „Czerwony księżyc”. Wykonawczynią partii solowej jest Iwona Hossa, jedna z czołowych sopranistek Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

Premiera „Niedzieli z... Jerzym Maksymiukiem” w TVP Kultura, 15 grudnia o godz. 17:15.