• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP podpisała list intencyjny ws. organizacji koncertu z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność"

09:35, 14.01.2020
TVP podpisała list intencyjny ws. organizacji koncertu z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność"!!! pusty LEAD !!!

Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski, Przewodniczący NSZZ „Solidarność" Piotr Duda, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin oraz Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin podpisali list intencyjny ws. organizacji koncertu z okazji 40-lecia powstania NSZZ „Solidarność".

 
Podpisanie listu intencyjnego ws. organizacji koncertu z okazji 40-lecia NSZZ „Solidarność"

Podziel się:  Więcej
Do podpisania listu doszło na PGE Narodowym w Warszawie, gdzie na 29 sierpnia 2020 roku zaplanowano jubileuszowy koncert, który wyprodukuje Telewizja Polska. W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. prezes Grupy Kapitałowej PGE Henryk Baranowski oraz prezes PGE Narodowego Włodzimierz Dola.

- Nie było, w 1000-letniej historii Polski, tak pięknego ruchu, który obejmowałby wszystkie warstwy społeczne i który by postawił w centrum swoich zadań odzyskanie niepodległości – mówił dziś Prezes Zarządu TVP Jacek Kurski. - Naszą rolą jest, aby tę pamięć organizować, instytucjonalizować, i pokazywać dobro, jako rzecz piękną i tak TVP swoją misję i posługę w tej mierze postrzega. Dziedzictwo, które pozostawiła nam Solidarność, jest naszym moralnym i obywatelskim obowiązkiem. Musimy o nim pamiętać, pielęgnować je i przypominać o nim kolejnym pokoleniom. Dziś nie tylko jako świadek i uczestnik tamtych wydarzeń, ale także jako Prezes TVP, jestem dumny z tego, że mogę zaangażować się w ten tożsamościowy projekt i dzięki temu spełnić powinność wynikająca z moich osobistych przekonań, ale także z misji, która jest fundamentem i podstawową racją bytu Telewizji Polskiej. Już dziś chciałbym zaprosić wszystkich Państwa na ten wspaniały jubileuszowy koncert, który odbędzie się 29 sierpnia, w 40. rocznicę powstania „Solidarności, tutaj na Stadionie PGE Narodowym. To będzie niezapomniane wydarzenie i już się nie mogę doczekać jak zaczniemy przygotowania twórcze do tego wielkiego dzieła – dodał Prezes Zarządu TVP.

Wydarzenie muzyczne z udziałem krajowych i światowych gwiazd w sposób nowoczesny opowie Polakom o dziedzictwie i idei Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.