• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Opera familijna „Yemaya – Królowa Mórz” w TVP Kultura

15:36, 17.01.2020
Opera familijna „Yemaya – Królowa Mórz” w TVP Kultura!!! pusty LEAD !!!

19 stycznia TVP Kultura zaprasza na premierę „Yemaya – Królowa Mórz”. Baśniowe widowisko operowe skomponował Zygmunt Krauze na zamówienie Opery Wrocławskiej.

 
TVP Kultura

Podziel się:  Więcej
Jest to niezwykła historia o tym, co w życiu najważniejsze: rodzinie, przyjaźni, poszukiwaniu szczęścia oraz akceptacji siebie i najbliższych. Sześcioletni bohater historii, Omar, wychowuje się bez matki. Ojciec nie akceptuje delikatności oraz duchowości chłopca i uważa, że takie cechy są niemęskie.

Obok Bożeny Bujnickiej (sopran) w roli tytułowej i Jacka Jaskuły (baryton) w roli Ojca, na scenie wystąpił m.in. młody solista Tymoteusz Gaura jako Syn oraz Chór, Chór Dziecięcy i Balet Opery Wrocławskiej. Orkiestrę poprowadził Rafał Karczmarczyk. Prapremiera widowiska odbyła się 1 października 2019 roku na scenie Opery Wrocławskiej.

Niedzielne, przedpołudniowe pasmo familijne Od ucha do ucha to legendarne koncerty Leonarda Bernsteina dla młodzieży oraz przedstawienia teatru młodego widza, opery, widowiska baletowe i filmy animowane – co tydzień TVP Kultura zaprasza przed telewizory całą rodzinę na spotkania z wybitnymi twórcami i ich dziełami.

Premiera „Yemaya - Królowa Mórz” 19 stycznia, TVP Kultura, pasmo „Od ucha do ucha”