• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Widzowie wybierają TVP Info

16:53, 23.03.2020
Widzowie wybierają TVP Info!!! pusty LEAD !!!

W tym szczególnym czasie TVP INFO jest głównym źródłem informacji dla milionów Polaków. Antena jest liderem kanałów informacyjnych w grupie 4+ i 16-59. W piątek i niedzielę pierwszą wśród wszystkich stacji telewizyjnych była Jedynka. Wg MOR rekordową oglądalność miało piątkowe orędzie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, które w TVP1 i TVP Info obejrzało łącznie ponad 5 mln widzów.

 
TVP Info

Podziel się:  Więcej
Według Nielsen Audience Measurement, TVP INFO przez cały weekend było liderem wśród kanałów informacyjnych w grupie 4+ i 16-59, natomiast w sobotę najwyższe udziały uzyskało również w grupie 16-49. Porównując rok do roku rosną udziały TVP INFO w grupie 4+, Antena zwiększyła je o 43,5%.

W weekend najliczniejszą widownię zgromadziło orędzie Prezydenta RP, które na antenach TVP1 i TVP INFO oglądało ponad 4 mln Polaków (25,07 udz.). W TVP INFO programem, który zanotował najwyższą oglądalność był „Teleexpress Extra”, który w niedzielę obejrzało 1,6 mln widzów (10,85% udz.). W TOP10 znalazły się również m.in. niedzielne wydania: „Telexpressu” (1,3 mln osób), serwisu TVP INFO (1,3 mln widzów), „Koronawirus poradnika” (1,3 mln osób) „Panoramy” (1,1 mln widzów), a także piątkowe „Wiadomości” – (1,2 mln osób).

Telewizja Polska, ponownie zapewniła milionom Polaków, którzy chcieli uczestniczyć we Mszy Świętej pozostając w swoich domach, dostęp do nabożeństw. W TVP1 transmisja Mszy św. o godz. 11.00 zgromadziła średnio 2 mln osób. Znacznie wzrosła liczba widzów w grupach komercyjnych. Msze Święte transmitowane w Jedynce przyciągnęły największe widownie wśród młodszych osób. W grupie 16-59 oglądalność wyniosła 747 tys., a w 16-49 – 546 tys. widzów i były najwyższe w tym roku.

22 marca padł rekord oglądalności „Pytania na śniadanie”. Program obejrzało średnio 796 tys. widzów. To najlepszy wynik „PnŚ” od grudnia 2011. Spośród weekendowych propozycji Telewizji Polskiej widzowie oglądali chętnie również programy rozrywkowe i seriale. W piątek, ponad 2 mln widzów obejrzało pierwszy odcinek programu Marty Manowskiej „Ośmiu wspaniałych”, co zapewniło Antenie pozycję lidera w paśmie. Ponadto najwyższą widownię od lutego 2019 miała „Familiada”, która w Dwójce przyciągnęła 2,7 mln osób. Tego dnia najlepszy wynik, rekordowy od maja 2019, uzyskał też drugi odcinek programu TVP1 „To Był Rok!”, który oglądało 1,9 mln widzów. Wysoki wynik uzyskał też kolejny odcinek nowej serii TVP1 „Stulecie Winnych”, który w niedzielny wieczór obejrzało średnio 2,8 mln osób.

MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej