• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP Historia współorganizatorem VIII Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”

10:09, 27.05.2020
TVP Historia współorganizatorem VIII Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”!!! pusty LEAD !!!

TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej w Zamościu oraz Miasto Zamość zorganizują Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią”, który odbędzie się w dniach 20 - 22 sierpnia br. Filmy dokumentalne, reportaże i filmy animowane o tematyce historycznej można zgłaszać do tegorocznej edycji do 31 maja br.

 
Logotyp

Podziel się:  Więcej
W konkursie festiwalowym przewidziane są dwie kategorie: film dokumentalny i reportaż o tematyce historycznej. Do konkursu zostaną zakwalifikowane filmy zrealizowane w okresie 1 stycznia 2019 roku - 31 maja 2020 roku. Konkurs ma charakter międzynarodowy, jest otwarty dla polskich i zagranicznych produkcji. Wyniki selekcji filmów do konkursu festiwalowego zostaną ogłoszone 3 lipca 2020 r.

Celem festiwalu jest popularyzacja twórczości telewizyjnej i filmowej o tematyce historycznej, zainteresowanie widzów historią oraz upowszechnianie wiedzy związane z tą dziedziną.

VIII Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” i pokazy filmów konkursowych odbędą się w Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu.

Szczegółowe informacje, dotyczące naboru: regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.zamoscfilmfestival.pl.