• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Oświadczenie Telewizji Polskiej

22:45, 19.06.2020
Oświadczenie Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

W związku z kolejnymi atakami pana Rafała Trzaskowskiego na TVP S.A. i notorycznym naruszaniem dobrego imienia Spółki, Telewizja skieruje pozew o ochronę dóbr osobistych.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
Kampania pana Rafała Trzaskowskiego w znacznym stopniu opiera się na agresji skierowanej przeciwko Telewizji Polskiej i jej pracownikom. Już w dniu 19 maja 2020 r. podczas briefingu pod siedzibą TVP S.A. pomówił on zarząd Telewizji o przyznanie sobie wielomilionowych premii. Oświadczenie Rafała Trzaskowskiego było nie tylko kłamstwem, ale też również dowodem na elementarny brak kompetencji zarówno w zakresie funkcjonowania spółek prawa handlowego, jak i nadzoru nad nimi. Jest to o tyle zaskakujące, że Rafał Trzaskowski jako Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy zobowiązany jest do nadzorowania dużych spółek komunalnych. Mimo wezwania przez Zarząd Telewizji pan Rafał Trzaskowski nie przeprosił za powyższe pomówienie. W związku z tym Telewizja Polska skierowała przeciwko niemu, do sądu, prywatny akt oskarżenia.

Rafał Trzaskowski przyłapany na kłamstwie i niekompetencji wybrał taktykę ciągłego atakowania Telewizji Polskiej. Grozi likwidacją Telewizji, a dziennikarzom i pracownikom utratą pracy. Ataki te odbierane są jako próba zastraszenia dziennikarzy TVP, którzy w przeciwieństwie do sprzyjających mu mediów, zadają mu niewygodne pytania, a przedstawiając dorobek kandydatów na Prezydenta Polski przypominają, być może niewygodne dla niego, ale faktyczne „osiągnięcia” z czasów kampanii i obecnej kadencji Prezydenta Warszawy, takie jak m.in.:

- wyciek ścieków do Wisły w wyniku awarii kolektorów oczyszczalni Czajka;

- awarię spalarni odpadów ściekowych skutkujących ich masowym wywozem w różne miejsca w kraju;

- budowę „strefy relaksu” na Placu Bankowym;

- budowę i wyposażenie w grudniu 2019 r, plaży nad Wisłą;

- podpisanie karty LGBT dla mieszkańców Warszawy;

- naprawę za pomocą taśmy klejącej szyby w drzwiach mieszkanki Warszawy;

Telewizja przypomina również publicznie wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, takie jak m.in.:

- chęć udzielenia, jako Prezydent Warszawy, ślubu parze homoseksualnej;

- uznanie za zbędną budowę CPK pod Warszawą wobec konkurencyjnego lotniska w Berlinie.

Dziennikarze Telewizji Polskiej, pracujący w służbie mediów publicznych, nie zaprzestaną ujawniania prawdy o Rafale Trzaskowskim, podobnie jak o innych kandydatach i osobach publicznych. Telewizja Polska będzie również podejmowała kroki prawne w obronie dobrego imienia oraz w obronie atakowanych dziennikarzy.