• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Miliony widzów oglądały wieczór wyborczy w Telewizji Polskiej

16:20, 29.06.2020
Miliony widzów oglądały wieczór wyborczy w Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

W niedzielę, 28 czerwca ponad 4,4 mln widzów obejrzało wg MOR w momencie najwyższej oglądalności „Wybory Prezydenckie 2020 Wieczór Wyborczy”. Wg NAM w weekend Jedynka była liderem stacji telewizyjnych, a TVP Info w sobotę i niedzielę było stacją pierwszego wyboru wśród wszystkich kanałów informacyjnych.

 
Logotyp

Podziel się:  Więcej
Wg MOR studio wieczoru wyborczego w paśmie wspólnym oglądało w Telewizji Polskiej średnio 3,5 mln widzów, w tym w Jedynce ponad 2 mln, a w TVP Info 1,4 mln osób. Wg NAM „Wybory Prezydenckie 2020 Wieczór Wyborczy” w momencie najwyższej oglądalności zobaczyło łącznie w TVP1, TVP Info i TVP Polonia ponad 4,1 mln widzów, a łączne udziały anten wyniosły 28,8%.

TVP1 od piątku do niedzieli zanotowała najwyższe udziały dnia uzyskując odpowiednio 10,5%, 8,1% i 8,3%. Z kolei TVP Info było liderem wśród stacji informacyjnych w sobotę z udziałami na poziomie 4,7%, natomiast w niedzielę z udziałami 7,7% awansowała na drugą pozycję wśród wszystkich stacji telewizyjnych. W weekend wśród wszystkich programów TVP najliczniejszą widownię zgromadził w piątek, 26 czerwca odcinek serialu „Cena wolności”, który obejrzało 2,1 mln osób przy 17,7% udziałach.

28 czerwca TVP2 zainaugurowała w Nowym Targu „Wakacyjną Trasę Dwójki”. Koncert obejrzało wg MOR średnio 1,2 mln osób, a wg NAM ponad 940 tys. widzów z udziałami 7,1%.

MOR - Model Oglądalności Rzeczywistej
NAM - Nielsen Audience Measurement