• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Oświadczenie Telewizji Polskiej S.A.

13:31, 30.06.2020
Oświadczenie Telewizji Polskiej S.A.!!! pusty LEAD !!!

Wnioski dotyczące pracy dziennikarzy Telewizji Polskiej zawarte we wstępnej ocenie wyborów przygotowanej przez OBWE są nieobiektywne i krzywdzące. Zapewniając dostęp do informacji na temat wszystkich kandydatów ubiegających się o urząd Prezydenta RP, Telewizja Polska w pełni wywiązała się ze swojej misji, której fundamentem jest umacnianie pluralizmu w debacie publicznej.


Podziel się:  Więcej
Jednocześnie Telewizja Polska wyraża zaniepokojenie faktem, że we wspomnianej wyżej ocenie nie poświęcono miejsca bezprecedensowym atakom na media publiczne. Kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski wielokrotnie zapowiadał likwidację najważniejszych w Polsce serwisów informacyjnych oraz kierował groźby wobec dziennikarzy Telewizji Polskiej. Taka postawa ma destrukcyjny wpływ na poszanowanie pluralizmu medialnego oraz stanowi zagrożenie dla prawidłowego przebiegu procesów demokratycznych.

Nieuwzględnienie i nieodniesienie się do motywowanych politycznie gróźb i zapowiedzi likwidacji mediów publicznych przez Rafała Trzaskowskiego w raporcie OBWE, gróźb będących atakiem na fundamentalne wartości i zasady kultury demokratycznej świadczy o tym, że raport ten stał się elementem kampanii wyborczej kandydata PO, i w związku z tym utracił jakąkolwiek wiarygodność i znaczenie w przestrzeni publicznej.

Motywowane politycznie groźby Rafała Trzaskowskiego oraz zapowiedzi likwidacji mediów publicznych stanowią atak na fundamentalne wartości i zasady kultury demokratycznej.