• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

100. rocznica Bitwy Warszawskiej na antenach Telewizji Polskiej

14:51, 13.08.2020
100. rocznica Bitwy Warszawskiej na antenach Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

W sobotę, 15 sierpnia 100. rocznica Bitwy Warszawskiej, która pozwoliła zachować niepodległość odradzającej się Rzeczypospolitej i uratowała Europę przed bolszewizmem. W związku z uroczystymi obchodami tego zwycięstwa i Święta Wojska Polskiego, Telewizja Polska przygotowała bogatą ofertę programową. Widzowie obejrzą m.in.: zrekonstruowane filmy „Wojna Światów” i „Szaleńcy” oraz widowisko multimedialne „1920. Wdzięczni Bohaterom”. Nie zabraknie transmisji oficjalnych uroczystości i wydarzeń specjalnych.

 
„Wojna Światów” - zapowiedź

Podziel się:  Więcej
W TVP1 o godz. 11.40 transmisja uroczystości Święta Wojska Polskiego. Ponadto na antenie o godz. 15.30 film dokumentalny Piotra Mikołajczaka „Portret przeszłości – 1920”, w którym zaprezentowane zostaną m.in. pozyskane z europejskich archiwów zdjęcia przedstawiające ofensywę Sowietów na Warszawę. Jedynka o godz. 20:45 zaprasza na spektakularne widowisko multimedialne „1920. Wdzięczni Bohaterom”, które odbędzie się na arenie PGE Narodowy. Wystąpią m.in.: Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski, czy Katarzyna Cerekwicka. Narrator podczas pokazu przeniesie widzów do wydarzeń, które miały miejsce 100 lat temu. W niedzielę, 16 sierpnia w TVP1 o godz. 20.30 uroczysta premiera filmu dokumentalnego Krzysztofa Talczewskiego i Mirosława Borka „Wojna Światów”, który powstał w oparciu o zrekonstruowane filmy archiwalne z wojny polsko-sowieckiej.

15 sierpnia w nowej graficznej oprawie wystartuje jesienna ramówka TVP Historia. Na antenie pojawią się nowe programy, w tym o godz. 19.00 prowadzony przez Przemysława Babiarza i Macieja Kurzajewskiego teleturniej „Giganci Historii”. Z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej o godz. 15.35 antena pokaże telewizyjną premierę największej polskiej produkcji kinowej 20-lecia międzywojennego „Szaleńcy” w reżyserii Leonarda Buczkowskiego.

TVP INFO przez cały weekend będzie transmitować i relacjonować najważniejsze uroczystości i wydarzenia, które będą miały miejsce m.in. w Warszawie i Ossowie. Na vod.tvp.pl dostępne będą m.in. premiery filmów i programów, w tym: „Wojna Światów” i „Giganci Historii”.

Szczegółowa oferta w załączonym materiale.