• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Komunikat Telewizji Polskiej

20:44, 23.09.2020
Komunikat Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

Telewizja Polska S.A. informuje, że Międzynarodowy Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, współorganizowany przez TVP S.A. oraz Europejską Unię Nadawców (EBU) odbywa się w zgodzie z zasadami wyrażonymi w dokumencie Junior Eurovision Code of Ethics dostępnym pod adresem: https://junioreurovision.tv/about/code-of-ethics. Naczelną zasadą jego organizacji jest promowanie kreatywnego rozwoju i dobra dzieci. Dla większości młodych uczestników jest on ponadto ogromną szansą do rozpoczęcia kariery wokalnej.


Podziel się:  Więcej
Zgodnie z wyrażonymi w nim regułami dla małoletnich uczestników stwarza się i utrzymuje bezpieczne i moralnie odpowiednie środowisko oraz podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby zapobiec brakowi komfortu dzieci ze względu na poziom ich umiejętności. Uczestników konkursu zachęca się do kreatywności, przyjaźni i wymiany doświadczeń kulturowych. Impreza odbywa się w duchu rozwijania wspólnoty, a aspekt rywalizacji jest zasadniczo ograniczany.

Telewizja Polska S.A. jako organizator poprzedniej i obecnej edycji Konkursu wypełniła wszystkie wymienione w Kodeksie zalecenia o czym świadczy sukces organizacyjny, pozytywne recenzje krajowych i zagranicznych mediów oraz ogromna frekwencja wśród widzów. Realizując zbiór powyższych zasad oraz przepisów ustawy z dnia 29 grudnia 1992 r. o radiofonii i telewizji (t.j. Dz.U. z 2020 roku Nr 805), ze szczególnym uwzględnieniem jej art. 18, TVP S.A. zapewniła emisję widowiska odpowiedniego dla wszystkich dedykowanych grup wiekowych wśród widzów i uczestników Konkursu.

Jednocześnie TVP S.A. informuje, że dalsze informacje dotyczące stanowiska Rady Programowej TVP S.A. zostaną przekazane po zaplanowanym spotkaniu Rady z Zarządem TVP.