• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP Dokument - nowy kanał Telewizji Polskiej

15:49, 06.10.2020
TVP Dokument - nowy kanał Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

19 listopada 2020 roku startuje nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Dokument. Telewizja Polska jest największym producentem i koproducentem filmów dokumentalnych w kraju, a na jej antenach co roku można oglądać kilkadziesiąt premierowych filmów dokumentalnych. Duże zainteresowanie pasmami dokumentalnymi TVP przyczyniło się do powstania w ramach Centrum Kultury i Historii TVP nowego kanału tematycznego.

 
Logotyp

Podziel się:  Więcej
TVP Dokument będzie wyróżniał się wrażliwością na losy drugiego człowieka. Poprzez własne serie dokumentalne kanał przedstawi obraz współczesnej Polski, jednocześnie przybliżając widzom różne światy i perspektywy - polityczne, przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Program będzie nadawany w jakości HD i dostępny w sieciach kablowych oraz drogą satelitarną. TVP planuje również rozszerzać dystrybucję kanału w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

Oferta programowa TVP Dokument jest bardzo zróżnicowana – począwszy od własnych flagowych produkcji dokumentalnych, których emisja rozpocznie się już od stycznia 2021 roku, poprzez „Weekendy z BBC”, produkcje z gatunku factual entertainment, filmy przyrodnicze klasy premium, podróżnicze, popularno-naukowe i biograficzne. Na naszej antenie nie zabraknie również klasycznych serii reportaży TVP. W ramach pasm opartych na bogatych zbiorach archiwalnych Telewizji Polskiej przypomnimy widzom klasykę polskiej szkoły dokumentu i reportażu.

Nieprzypadkowo głównym elementem logotypu TVP Dokument jest symboliczne oko. Nowy kanał tematyczny Telewizji Polskiej dedykowany jest odbiorcy, który ma potrzebę poszerzania swoich horyzontów, jest zainteresowany innym człowiekiem, lubi poznawać, odkrywać i weryfikować utarte poglądy.

Kanałem TVP Dokument kierować będzie Tomasz Piechal, dotychczasowy kierownik dokumentu TVP, dziennikarz, antropolog, ekspert ds. Europy Wschodniej. 

TVP Dokument - nowy kanał Telewizji Polskiej startuje już 19 listopada!