• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

TVP Sport partnerem AMP Futbol Ekstraklasy

11:34, 19.10.2020
TVP Sport partnerem AMP Futbol Ekstraklasy!!! pusty LEAD !!!

TVP Sport został partnerem Amp Futbol Ekstraklasy. 6. edycję tych rozgrywek będzie można zobaczyć na stronie internetowej tvpsport.pl, w aplikacji mobilnej TVP Sport oraz niektóre spotkania na kanale Youtube.

 
Fot. Bartłomiej Budny

Podziel się:  Więcej
To szósty sezon Amp Futbol Ekstraklasy, w której rywalizują zawodnicy po jednostronnej amputacji lub z wadą kończyny dolnej (w przypadku graczy z pola), lub kończyny górnej u bramkarzy. O mistrzostwo walczy pięć klubów: Legia Warszawa, Warta Poznań, Widzew Łódź, Husaria Kraków i Podbeskidzie Bielsko-Biała. Ten ostatni zespół to aktualny mistrz Polski (wtedy występował jeszcze pod nazwą Kuloodporni) - w tym sezonie został przejęty przez Podbeskidzie. Nagrodą za wygraną jest awans do Ligi Mistrzów EAFF, w której z powodzeniem rywalizowała w poprzednim sezonie Legia Warszawa. Zajęła trzecie miejsce, a w pokonanym polu zostawiła: mistrza Anglii Everton FC i mistrza Irlandii Cork City.

„Bardzo się cieszę z podpisania tej umowy”– mówi Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport. „Staramy się pokazywać nie tylko pierwszą reprezentację Jerzego Brzęczka i Ekstraklasę, lecz także rozgrywki kobiet, czy niższe kategorie wiekowe. Nie może, więc zabraknąć także ampfutbolu, w którym występują współcześni herosi. To także element misji telewizji publicznej. Zresztą to nie jest nasz pierwszy kontakt z ampfutbolem. Transmitowaliśmy już i turniej Amp Futbol Cup i mistrzostwa świata w 2018 roku, w których Polacy awansowali do ćwierćfinału. Pokazywaliśmy także mecze towarzyskie reprezentacji, a kolejny z Anglią czeka nas już 21 listopada”.

Zadowolony z podpisania umowy jest także prezes Amp Futbol Polska, Mateusz Widłak - „Bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z TVP Sport Amp Futbol Ekstraklasa dotrze do większej grupy kibiców. Transmisje wszystkich meczów na portalu i w aplikacji to dla nas wielka sprawa. Amp Futbol Ekstraklasa rozwija się w bardzo szybkim tempie i jest jednym z naszych najlepszych projektów. Dołączają do nas wielkie kluby jak: Legia Warszawa, Widzew Łódź, Podbeskidzie, czy Warta Poznań, o których do niedawna tylko marzyliśmy. A wśród zawodników pojawiają się już pierwsi reprezentanci innych krajów”.

„To już szósty sezon Amp Futbol Ekstraklasy, a poziom organizacyjny i sportowy ligi cały czas idzie do góry. – Dyscyplina zdobywa na popularności, co przekłada się na ilość kibiców i zawodników. Dzięki współpracy i transmisjom TVP Sport możemy dotrzeć do każdego domu w Polsce i pokazać, że nasza gra jest ciekawa i widowiskowa” – mówi Przemysław Świercz, kapitan reprezentacji Polski i lider Husarii Kraków.

Szósty sezon Amp Futbol Ekstraklasy z powodu koronawirusa rozpoczął się znacznie później, niż pierwotnie planowano i został skrócony. Zamiast pięciu turniejów odbędą się tylko cztery. Do rozegrania pozostały jeszcze dwa, a liderem jest Legia Warszawa.

Terminarz rozgrywek:

24-25 października 2020 – III turniej ligowy (Łódź)

28-29 listopada 2020 – IV turniej ligowy (Poznań)

Tabela po dwóch turniejach:


1. Legia Warszawa 24 punkty

2. Husaria Kraków 15 punktów

3. TS Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała 15 punktów

4. Warta Poznań 4 punkty

5. Widzew Łódź 1 punkt