• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Kanał TVP Dokument dostępny dla milionów widzów

13:18, 19.11.2020
Kanał TVP Dokument dostępny dla milionów widzów!!! pusty LEAD !!!

Dziś, 19 listopada w dniu startu, najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej - TVP Dokument został włączony do oferty kilkudziesięciu operatorów sieci kablowych w całej Polsce, platformy satelitarnej CANAL+ oraz udostępniony w ramach testu standardu DVB-T2/HEVC – w naziemnej telewizji cyfrowej na kanale 86.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
Abonenci UPC Polska znajdą TVP Dokument na pozycji 323 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K BOX oraz 393 na dekoderze Mediabox, w pakietach Select i Max.

Z kolei wszyscy użytkownicy satelitarnej Platformy CANAL+ mogą oglądać TVP Dokument w ramach sekcji Kultura, Nauka, Świat na pozycji 85.

Również operator kablowy TOYA włączył najnowszy kanał tematyczny Telewizji Polskiej do swojej oferty i umieścił go na pozycji 16 w pakiecie Oszczędny.

Ponadto, TVP Dokument znajduje się także w ofercie wielu innych operatorów, między innymi:

Asta Net (pozycja 422 na liście kanałów), Evio (pozycja 34), Telpol (pozycja 515), Platforma Avios (Korbank, Polska Telewizja Szerokopasmowa) – pozycja 324, Telewizja Kablowa Toruń (pozycja 509), Chopin Telewizja Kablowa (pozycja 404), Telewizja Kablowa Hajnówka (pozycja 31/25), Metroport (pozycja 44), Stella (pozycja 54), Dolsat (pozycja 101), Stowarzyszenie Oławska Telewizja Kablowa (pozycja 87), Centrum Zgierz (pozycja 82), Tomków (pozycja 137), JMDI (pozycja 269).

- Staramy się wykorzystać wszystkie dostępne częstotliwości w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, dlatego rozszerzyliśmy testy technologii DVB-T2/HEVC o kolejne miasta, jednocześnie wprowadzając na multipleks testowy kanał TVP Dokument. Tym samym kanał ten jest dostępny w telewizji naziemnej dla widzów w Warszawie, Gdańsku, Katowicach, Krakowie i Poznaniu. TVP Dokument jest nadawany w standardzie, który będzie obowiązywał od czerwca 2022 r. i aby móc odbierać ten kanał w telewizji naziemnej niezbędny jest odbiornik telewizyjny obsługujący DVB-T2/HEVC. Zgodne z nim telewizory są obecne na polskim rynku od kilku lat a od stycznia 2020, każdy sprzedawany na polskim rynku odbiornik musi obsługiwać ten standard - mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

TVP Dokument to kanał, który pokazuje świat takim jakim jest i porusza kwestie ważne dla każdego człowieka, chce być blisko widza. Nie zabraknie tu własnych produkcji, znanych i nagradzanych pozycji i premier telewizyjnych.

TVP Dokument to różne oblicze dokumentu: surowe, realistyczne, wzruszające, ludzkie - bo najważniejszy jest człowiek.

Na antenie TVP Dokument znajdzie się wiele znanych i nagradzanych filmów dokumentalnych, takich jak nominowanych do Oscara „Kraina miodu” (reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov) oraz „Królik po berlińsku” (reż. Bartosz Konopka).

Nie zabraknie też emocjonalnych i wzruszających dokumentów. Już dziś swoją telewizyjną premierę na antenie będzie miał film „Efekt motylka” (reż. Jarosław Szmidt) opowiadający o heroicznej walce siedmioletniej Zuzi z nieuleczalną chorobą. W dniu następny przewidywana jest także premiera głośnego dokumentu „Skandal. Ewenement Molesty” (reż. Bartosz Paduch) - dokument o szarej rzeczywistości warszawskich blokowisk w latach 90. i grupie nastolatków, których muzyka odmieni polską scenę hip-hopową.