• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Valentina wygrała 18. Konkurs Eurowizji Junior

22:07, 29.11.2020
Valentina wygrała 18. Konkurs Eurowizji Junior!!! pusty LEAD !!!

29 listopada zakończył się 18. Konkurs Piosenki Eurowizji Junior. W konkursie zwyciężyła reprezentantka Francji – Valentina – z piosenką „J’imagine”. Reprezentantka Polski Ala Tracz zajęła 9. miejsce.

 
Zdjęcie: PAP/Marcin Obara

Podziel się:  Więcej
Tegorocznemu koncertowi towarzyszyły ogromne emocje. Unikalne widowisko przygotowane przez zespół produkcyjny Telewizji Polskiej oraz nadawców publicznych zrzeszonych w EBU zostało zrealizowane w odmiennej formule przez utrudnienia spowodowane pandemią koronawirusa. Do realizacji widowiska wykorzystano szereg nowoczesnych technologii, które sprawiły, że młodzi artyści mogli zaprezentować swój talent całemu światu.

Pomiędzy występami poszczególnych państw widzowie mogli podziwiać piękne regiony Polski oraz ich najważniejsze atrakcje. Uczestnicy konkursu nagradzali też symbolicznie przedstawicieli zawodów, których codzienna praca zmienia świat.

Po zakończeniu koncertu głównego piosenkę finałową „Move The World” wspólnie wykonali wszyscy uczestnicy konkursu. Było to możliwe dzięki specjalnie wygenerowanym hologramom uczestników, które pojawiły się na scenie.

Po ogłoszeniu wyników odbyła się konferencja prasowa z udziałem zwyciężczyni tegorocznego konkursu – Valentiny. Z młodą laureatką połączyło się konkursowe studio TVP, a gratulacje przekazali jej Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski oraz w imieniu EBU Martin Österdahl.

Valentina została wybrana do reprezentowania swojego kraju przez FranceTV. W 2018 roku wyróżniła się na przesłuchaniu “Kids United Nouvelle Génération”. Nagrała do tej pory dwa albumy, bierze udział w misjach UNICEF.

Reprezentantka Polski Ala Tracz wykonała utwór pt. „I’ll be standing”. Ala reprezentowała Polskę na międzynarodowych konkursach na Malcie, w Bułgarii i we Włoszech. W maju tego roku wydała swój debiutancki singiel, duet z siostrą.