• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Zwiastun serialu "Osiecka" - najbardziej oczekiwanej premiery roku

11:38, 03.12.2020
Zwiastun serialu "Osiecka" - najbardziej oczekiwanej premiery rokuSerial „Osiecka” to wyjątkowy prezent dla widzów Telewizji Polskiej na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia! W role wybitnej artystki wcielą się dwie znakomite aktorki – Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Trzy pierwsze odcinki będą miały premierę w dniach 25-27 grudnia o godz. 20:15 w TVP1, a już dziś zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

Serial „Osiecka” to wyjątkowy prezent dla widzów Telewizji Polskiej na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia! W role wybitnej artystki wcielą się dwie znakomite aktorki – Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. Trzy pierwsze odcinki będą miały premierę w dniach 25-27 grudnia o godz. 20:15 w TVP1, a już dziś zapraszamy do obejrzenia zwiastuna.

 
Mat. TVP

Podziel się:  Więcej
„Osiecka” to fascynująca biografia artystki – jej życie od wczesnej młodości, przypadającej na lata pięćdziesiąte, aż do śmierci, czyli lata dziewięćdziesiąte.

Jej tłem będą artystyczne, obyczajowe oraz polityczne realia tamtych czasów, poczynając od edukacji w komunistycznej szkole przez studia w Szkole Filmowej w Łodzi i kolorowy świat studenckich teatrzyków – warszawskiego STS- u i gdańskiego Bim-Bomu. Widzowie zobaczą spektakularne sukcesy oraz porażki Osieckiej, zarówno w walce z cenzurą, jak i wynikające z trudnych życiowych wyborów. Serial wyreżyserowali: Robert Gliński i Michał Rosa.

W nowej produkcji TVP przedstawiono kulisy kulturalnego i towarzyskiego życia na przestrzeni kilku dekad. Na ekranie, obok wcielających się w role Agnieszki Osieckiej Elizy Rycembel i Magdaleny Popławskiej, pojawią się popularni aktorzy starszego i młodszego pokolenia. Matkę Agnieszki Osieckiej zagra Maria Pakulnis, w roli Wiktora, ojca Agnieszki Osieckiej, widzowie zobaczą Jana Frycza, a w roli jego kochanki Józefiny zaprezentuje się Wiktoria Gorodeckaja. Jędrzej Hycnar wcieli się w rolę Marka Hłaski, a Grzegorz Małecki zagra Jeremiego Przyborę.

W pozostałych rolach pojawią się: Mikołaj Roznerski (Wojciech Frykowski), Mariusz Kiljan (Jerzy Wasowski), Piotr Żurawski (Daniel Passent) oraz Aleksandra Pisula (Olga Lipińska), Aleksandra Konieczna (Hanna Bakuła), Karolina Piechota (Maryla Rodowicz), Barbara Garstka (Elżbieta Czyżewska) i Paulina Walendziak (Krystyna Sienkiewicz).

Zdjęcia realizowane były w Warszawie, ale także na Mazurach, w Krakowie, w Trójmieście, w Łodzi, Kazimierzu Dolnym, Opolu, oraz Zakopanem.

Reżyseria: Robert Gliński (odc. 1, 2 i 13), Michał Rosa,

scenariusz: Maciej Karpiński, Maciej Wojtyszko, muzyka: Jerzy Satanowski, Adam Lepka,

zdjęcia: Adam Bajerski,

scenografia: Ryszard Melliwa,

kostiumy: Ewa Gronowska.

Producent: Telewizja Polska,

producent realizujący: Joanna Ochnik - Ochnik Entertainment.

„Osiecka” – premierowe odcinki 25, 26, 27 grudnia o godz. 20:15 w TVP1, a później w niedziele, godz. 20:15.