• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

W weekend widzowie wybrali TVP1

14:57, 18.01.2021
W weekend widzowie wybrali TVP1!!! pusty LEAD !!!

Ponad 8,2 mln widzów w momencie najwyższej oglądalności wg MOR* zgromadził w niedzielę, 17 stycznia w TVP1 i TVP Sport konkurs „Pucharu Świata w skokach narciarskich” rozgrywany w Zakopanem. Rośnie oglądalność programu TVP2 „The Voice Senior”, który w sobotę 16 stycznia zobaczyło 3,8 mln widzów (pik wg MOR*). Od piątku do niedzieli najliczniej oglądaną stacją telewizyjną była Jedynka, a w TOP 10 najpopularniejszych programów weekendu 8 należało do Telewizji Polskiej.

 
Foto: TVP/J. Bogacz

Podziel się:  Więcej
Według NAM** w niedzielę, 17 stycznia najliczniej oglądany był występ Polaków na Wielkiej Krokwi w Zakopanem podczas konkursu „Pucharu Świata w skokach narciarskich”. Transmisja w Jedynce i TVP Sport w momencie najwyższej oglądalności przyciągnęła 6,4 mln widzów. Średnia widownia PŚ wyniosła 5,3 mln osób, a udziały obu anten 38%. Drugim pod względem popularności programem weekendu był „Teleexpress”, który w TVP1 i TVP Info zobaczyło 4,8 mln osób przy łącznych udziałach 33,6%.

Z odcinka na odcinek rośnie oglądalność show Dwójki „The Voice Senior”. W sobotę, 16 stycznia przesłuchania w ciemno zainteresowały wg MOR średnio ponad 3,1 mln osób. Według NAM średnia oglądalność programu wyniosła 2,4 mln widzów, przy udziałach na poziomie 16,5%.

W miniony weekend liderem wśród wszystkich stacji telewizyjnych była TVP1, która w piątek uzyskała udziały na poziomie 10,4%, w sobotę 10,2%, a w niedzielę 12,5%.

MOR* – Model Oglądalności Rzeczywistej

NAM** – Nielsen Audience Measurement