• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

W weekend widzowie licznie oglądali programy Telewizji Polskiej

15:25, 22.02.2021
W weekend widzowie licznie oglądali programy Telewizji Polskiej!!! pusty LEAD !!!

W niedzielę 21 lutego 4,2 mln osób obejrzało według MOR* w momencie najwyższej oglądalności kolejny odcinek „Sanatorium miłości” w TVP1. Tego dnia wyemitowany w Jedynce fabularyzowany dokument o siostrze Faustynie Kowalskiej „Miłość i miłosierdzie” obejrzało w piku 3,2 mln widzów. Od piątku do niedzieli liderem rynku była Jedynka.

 
Kadr z „Sanatorium miłości”

Podziel się:  Więcej
„Sanatorium miłości” było najczęściej wybieraną przez widzów pozycją programową weekendu. Średnia widownia odcinka wyniosła wg MOR* 3,8 mln widzów, a wg NAM** 3,2 mln osób przy udziałach na poziomie 21%.

W TOP 10 weekendu znalazł się film dokumentalny, fabularyzowany „Miłość i miłosierdzie” o Bożym Miłosierdziu i misji siostry Faustyny Kowalskiej, uznanej za świętą przez Papieża Jana Pawła II. Obraz ukazuje nieznane dotąd fakty oraz niedawno ujawnione dokumenty, które rzucają nowe światło na prawdę o Bożym Miłosierdziu i widzeniach Chrystusa przez św. Faustynę Kowalską. Według MOR widownia wyniosła 2,5 mln widzów. Natomiast według NAM film obejrzało ponad 2 mln widzów przy 15,6% udziałach.

W sobotę, 20 lutego spektakl muzyczny „Zakochany Mickiewicz”, inspirowany postacią wieszcza narodowego, przyciągnął średnio wg MOR ponad 1 mln osób, a wg NAM 770 tys. widzów przy 5,5% udziałach.

W weekend TVP1 uzyskała najwyższe udziały spośród wszystkich stacji telewizyjnych - 11,4% w piątek, 8,3% w sobotę oraz 9,8% w niedzielę.

MOR* – Model Oglądalności Rzeczywistej,
NAM** – Nielsen Audience Measurement