• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Święta Wielkanocne w TVP VOD

13:48, 02.04.2021
Święta Wielkanocne w TVP VOD!!! pusty LEAD !!!

W Wielkanoc TVP VOD zaprasza do obejrzenia transmisji z Mszy Świętych oraz koncertu wybitnego tenora Andrei Bocellego. W ofercie świątecznej znajdą się także ulubione bajki dla dzieci i filmy familijne. Nie zabraknie również wybitnych spektakli Teatru Telewizji i popularnych produkcji BBC.

 
materiały promocyjne, „Polska Jerozolima”

Podziel się:  Więcej
Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty TVP VOD udostępni transmisje Mszy św. z Jasnej Góry: Mszy Wieczerzy Pańskiej, Liturgii Męki Pańskiej, Liturgii Wigilii Paschalnej.

W Wielki Piątek – tradycyjnie Drogę Krzyżową z udziałem Papieża Franciszka, a w Wielką Niedzielę Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego w Watykanie, z błogosławieństwem Urbi et Orbi.

Miłośnicy talentu Andrei Bocellego obejrzą „Cud życia – Koncert Wielkanocny”, w którym światowej klasy artysta wykona utwory z najnowszej płyty „Believe”, z treściami niosącymi pokrzepienie i nadzieję w czasach pandemii.

Pakiet koncertów wzbogacą także: „Pasja według św. Jana” J. S. Bacha, „Requiem” W. A. Mozarta, „Stabat Mater” G. Rossiniego, pieśni pasyjne z Kalwarii Zebrzydowskiej pt. „W Jego ranach uzdrowienie”, projekt Missa Vaticana pt. „Na skrzydłach miłości”, II Symfonia c-moll „Zmartwychwstanie” G. Mahlera, „#Pasja2021”.

W TVP VOD także widowisko pasyjne „Misterium Męki Pańskiej” oraz filmy dokumentalne „Ojciec i pasterz”, „Wielkanocne wypieki w Europie”, „Polska Jerozolima”.

Pakiet nowości dedykowany najmłodszym otwierają trzy części serii My Little Pony: Equestria Girls, opowiadającej o przygodach siódemki przyjaciółek z liceum Canterlot: „Legenda Everfree”, „Zapomniana przyjaźń” i „Rollercoaster przyjaźni”. Dostępny będzie także odcinek specjalny uwielbianej przez dzieci serii Lego Ninjago – „Noc duchów” czy animacje o super bohaterach, m.in. „Kumple z dżungli” o paczce przyjaciół ratujących dżunglę z rąk misia-terrorysty, „Asteriks i Obeliks: Osiedle Bogów” i „Munio: Strażnik Księżyca”. Nie można pominąć także kultowego „Mikołajka”, „Heidi”, nominowanego do Oscara „Czerwonego żółwia”, animowaną baśń dla dorosłych i młodzieży o cyklach natury i biegu życia, zachwycających polskich produkcji „Dzień Czekolady”, „Za niebieskimi drzwiami”, „Władcy przygód. Stąd do Oblivio” czy pakietu klasyków: „Wojny domowej”, „Panny z mokrą głową”, „Szaleństwa Majki Skowron”, „Lata leśnych ludzi”.

W TVP VOD również nowy serial kostiumowo – historyczny „Mata Hari”, to nakręcona z rozmachem i gwiazdorską obsadą opowieść o ostatnich 15-stu latach życia najsłynniejszej w historii kobiety-szpiega.

W świąteczny weekend zapraszamy na kolejną premierę TVP VOD – serial „Śledztwo na cztery ręce”, adaptację kryminału Agathy Christie. Kiedy w pociągu ginie pasażerka, detektywi wpadają na trop gigantycznej afery szpiegowskiej.

Warto też nadrobić zaległości i wrócić do wiosennych premier serialowych TVP VOD – „Genialnej przyjaciółki”, „Dziewcząt z Antypodów”, „Miniaturzystki”, „Oszustki”, „Kto zabił Kiri?” czy „Informatora”.

W ramach Teatru Sensacyjnego „Kobra” – „Upiór w kuchni”, komedia kryminalna Janusza Majewskiego z 1976 r. utrzymana w klimacie czarnego humoru angielskiego. Pełne dobrych manier właścicielki cichego pensjonatu pozbawiają życia przebywających w nim mężczyzn. W obsadzie m.in. Zofia Mrozowska, Grażyna Staniszewska, Roman Wilhelmi, Jan Machulski.

W „Fredrotece”, cyklu publikowanych we środy adaptacji teatralnych Aleksandra Fredry polecamy spektakl „Trzy po trzy” z 1977 r. w reżyserii Adama Hanuszkiewicza, w nowatorskiej jak na ówczesne czasy dla Teatru Telewizji – filmowej formie. To pełne humoru wspomnienia z lat kampanii napoleońskiej w wykonaniu m.in. Daniela Olbrychskiego, Jadwigi Jankowskiej-Cieślak, Bożeny Dykiel, Anny Chodakowskiej.

W świąteczny weekend do Strefy ABO (dostęp w ramach abonamentu RTV lub próbne 14 dni bez opłat, lub 9,99 miesięcznie) powrócą całe sezony popularnych tytułów produkcji BBC, m.in. szeroki wybór ekranizacji Jane Austen (m.in. „Emma”, „Rozważna i romantyczna”), Charlotte Brontë (m.in. „Jane Eyre”), Lwa Tołstoja („Wojna i pokój”), Elizabeth Gaskell („Północ i południe”, „Cranford”, „Powrót do Cranford”), Thomasa Hardy'ego („Tess D'Urbervilles”), Karola Dickensa („Wielkie nadzieje”, „Mała Dorrit”). Dostępne będą także seriale współczesne, m.in. „Miasteczko”, „Trzynaście lat”, dwa sezony „Doktor Foster”.

Na zakończenie Wielkiego Postu polecamy trzy programy jednego z najlepszych kabaretów w historii - kultowego Kabaretu Potem: „Zielona Gęś” z 1990 r., „15 sztuk” z 1993 r. i „Serca jak motyle” z 1996 r.