• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nowości w TVP VOD

16:58, 08.04.2021
Nowości w TVP VOD!!! pusty LEAD !!!

W tym tygodniu TVP VOD poleca m.in. kolejne spektakle kultowego Teatru Sensacji „Kobra" i cyklu Fredroteka, wciągający dreszczowiec „Każdy twój oddech”, poruszający film biograficzny „Hawking”, udany debiut reżyserski Viggo Mortensena „Jeszcze jest czas”. Nie zabraknie także interesujących filmów dokumentalnych o sztuce.

 
„Pan Geldhab” materiały promocyjne

Podziel się:  Więcej
W ramach cyklu Czwartki z Kobrą TVP VOD zaprezentuje zrealizowany w 1973 r. spektakl „14 maja o północy” w reż. Andrzeja Wydrzyńskiego. Bogaty przemysłowiec otrzymuje listy z pogróżkami z których wynika, że musi zginąć. Dokładnie podany jest termin zgonu: 14 maja o północy. W wyniku śledztwa okazuje się, że przyczyną pogróżek jest chęć zemsty za pewne zachowanie bohatera z przeszłości…

W obsadzie m.in. Ignacy Machowski, Jerzy Kamas, Janusz Zakrzeński, Leonard Pietraszak.

Dostępna jest także kolejna adaptacja teatralna Aleksandra Fredy „Pan Geldhab” (1993), w reżyserii Andrzeja Łapickiego, będąca kpiną z nuworyszostwa, pazerności, snobizmu tytułowego bohatera, z niezapomnianymi kreacjami Wiesława Miechnikowskiego, Małgorzaty Pieńkowskiej, Artura Żmijewskiego czy Tomasza Sapryka.

Nadchodzący weekend TVP VOD rozpoczyna premierą emocjonującego thrillera „Każdy twój oddech”, w którym ceniony psychiatra i wykładowca zmaga się z rodzinnym kryzysem i załamaniem kariery zawodowej. Dodatkowo pojawienie się brata zmarłej pacjentki rodzi kolejne problemy… Intrygująca współczesna historia, wciągająca fabuła, misternie budowane napięcie – znakomita propozycja na piątkowy wieczór. W rolach głównych laureat Oscara Casey Affleck, Michelle Monaghan i Sam Claflin.

TVP VOD zaprasza także na film „Hawking” o historii młodości genialnego naukowca Stephena Hawkinga, chorującego na nieuleczalne stwardnienie zanikowe boczne. Mimo choroby, Hawking nie rezygnuje z normalnego życia, skrupulatnie zagłębiając się w meandry fizyki kwantowej… Współczesna postać, która zasługuje na pamięć, z wybitną rolą Benedicta Cumberbatcha.

Nie można przegapić również debiutu filmowego trzykrotnie nominowanego do Oscara Viggo Mortensena („Green Book”, „Captain Fantastic, „Wschodnie obietnice”). „Jeszcze jest czas” to pełna nadziei opowieść o granicach tolerancji, wszystkich odcieniach miłości i wybaczeniu. Różni światopoglądowo ojciec i syn zamieszkują pod jednym dachem. Czy będą umieli porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice? W rolach głównych występują Viggo Mortensen i Lance Henriksen.

Wątki rodzinne kontynuowane są także w nagrodzonym Złotą Palmą „Pokoju syna” o historii włoskiej rodziny dotkniętej nagłą śmiercią syna. Ojciec-psychoanalityk szuka logicznych przyczyn tragedii, obarczając winą pacjenta, przez którego został pilnie wezwany. Pełna autentyczności i psychologicznej prawdy opowieść o utracie bliskich i wychodzeniu z cierpienia, łagodzona subtelnym humorem. Tytuł dostępny na vod.tvp.pl od najbliższej niedzieli.

W TVP VOD warto obejrzeć także dwa znakomite filmy dokumentalne.

Co dzisiaj decyduje o wartości sztuki? „Cena wszystkiego” to zabawny, demaskatorski obraz przewrotnego współczesnego rynku sztuki widziany oczami kolekcjonerów, handlarzy, kuratorów i artystów, potwierdzający ponadzmysłową siłę sztuki i głęboką potrzebę jej obecności w naszym życiu.

Na szczególną uwagę zasługuje także obraz „Polsko, szedłem do Ciebie 200 lat” poświęcony niezwykłej historii Stefana Centomirskiego, artysty, który jako dziecko trafił z rodziną na Syberię. Twórca oryginalnych dzieł opisujących męczeństwo ofiar totalitaryzmu. Mieszkając w ZSRR, nie ujawniał twórczości w obawie o swoje życie, po rozpadzie Związku Radzieckiego jego prace poznał cały świat.

Na zakończenie weekendu TVP VOD poleca program kultowego Kabaretu Potem – „Dzikie muzy”.