• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Weekend majowy na antenach TVP

12:46, 30.04.2021
Weekend majowy na antenach TVP!!! pusty LEAD !!!

Od soboty, 1 maja do poniedziałku, 3 maja Telewizja Polska przygotowała dla widzów specjalną ofertę programową. Szczególne miejsce na antenach TVP zajmą audycje emitowane z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie zabraknie ulubionych seriali i programów rozrywkowych, takich jak: „Dance Dance Dance”, „To był rok!”, „Sekretne życie kotów” czy dodatkowego odcinka „Stulecia Winnych”. Ponadto Jedynka będzie transmitować lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Sztafet na Stadionie Śląskim w Chorzowie z udziałem polskich sportowców.

 
„STULECIE WINNYCH” FOT. DAMIAN HORNET

Podziel się:  Więcej
W poniedziałek, 3 maja o godz. 11:45 TVP1 zaprosi na transmisję uroczystości państwowych z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, a także gości specjalnych prezydentów: Litwy – Gitanasa Nausėda, Łotwy – Egilsa Levitsa, Estonii – Kersti Kaljulaid oraz Ukrainy - Wołodymyra Zełenskiego. O godz. 13:05 w Jedynce premiera filmu dokumentalnego w reż. Cypriana Demianiuka, według scenariusza Piotra Kornobisa „Trzeci maja, czyli dziś” . Dokument został zrealizowany w ramach obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, Prawa o miastach oraz Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów w Polsce i na Litwie. Fenomen Konstytucji, jej twórców oraz wpływ na losy Polski i Polaków będzie tematem świątecznego odcinka „Gigantów Historii” , na który TVP Historia zaprasza w sobotę, 1 maja o godz. 19:00. 3 maja o godz. 20:00 TVP Kultura przypomni paradokumentalne widowisko Grzegorza Królikiewicza, zatytułowane „Konstytucja Trzeciego Maja” , którego telewizyjna prapremiera odbyła się 3 maja 1976 roku.

Natomiast 2 maja, w Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Dniu Polonii i Polaków za Granicą widzowie TVP Polonia obejrzą pierwszy odcinek cyklu „Debata-Polonia24” . W TVP Kobieta w weekend m.in.: cykl dokumentalny „Windsor. Największa miłość Elżbiety II” , koncert Zbigniewa Wodeckiego oraz premierowy odcinek programu „Piękne i samotne” . Ponadto antena zaprosi na filmy fabularne i seriale, takie jak:. „Trędowata” i „Młoda Viktoria” . TVP VOD poleca filmy fabularne i dokumentalne, seriale, koncerty, klasykę Teatru Telewizji i odrobinę humoru w wykonaniu najlepszych kabaretów. Wśród premier znajdą się m.in.: „Nigdy cię tu nie było”, „Wszystkie stworzenia duże i małe”, „Ulubieńcy publiczności”, „Miłość i medycyna” , oraz nagradzany dokument „Ziemia jest niebieska jak pomarańcza” , z poruszającą historią ukraińskiej rodziny, która kręci film w wojennej rzeczywistości.