• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

40. rocznicę zamachu na Papieża Jana Pawła II widzowie uczcili z Telewizją Polską

17:13, 14.05.2021
40. rocznicę zamachu na Papieża Jana Pawła II widzowie uczcili z Telewizją Polską!!! pusty LEAD !!!

Prawie 1,9 mln widzów (MOR*) oraz 1,7 mln widzów (NAM**) obejrzało w TVP1 w momencie największej oglądalności uroczysty koncert w 40. rocznicę zamachu na Papieża Jana Pawła II „Modlę się i przebaczam”. Według NAM w trakcie transmisji koncertu TVP1 była liderem pasma i uzyskała najwyższe udziały dnia 9,9%.

 
Zapowiedź koncertu

Podziel się:  Więcej
Średnio 1,7 mln widzów (MOR) oraz 1,4 mln widzów (NAM) oglądało wczoraj koncert „Modlę się i przebaczam” w TVP1 i TVP Polonia. Była to najliczniej oglądana pozycja programowa w paśmie o godz. 20:20. W widowisku ilustrowanym archiwalnymi nagraniami z udziałem Papieża wystąpiła plejada polskich artystów, a wśród nich: Piotr Cugowski, Tomasz Szczepanik i Sebastian Karpiel-Bułecka, Olga Szomańska, Alicja Szemplińska, Dariusz Malejonek „Maleo”, Kamil Czeszel.

Również dużym zainteresowaniem cieszył się poprzedzający koncert odcinek cyklu „Metr od świętości” zatytułowany „Zamach”. Średnia widownia odcinka w TVP1 i TVP Polonia wyniosła 1,4 mln widzów (MOR) oraz 1,3 mln widzów (NAM). Łączne udziały wyniosły 9,9%.

Z kolei film dokumentalny emitowany w TVP Historia pt. „Zamach”, którego autor, Piotra Litka ujawnia wiele nieznanych dotąd faktów i wątków dotyczących dramatycznych wydarzeń z 1981 r., obejrzało w piku 150 tys. widzów (NAM), średnia widownia wyniosła 89 tys. osób przy udziałach 0,7%. Był to najliczniej oglądany program dnia anteny.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
**NAM – Nielsen Audience Measurement