• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Jasna Strona Mocy” - Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej

17:35, 30.07.2021
„Jasna Strona Mocy” - Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej!!! pusty LEAD !!!

W dniach 13-14 sierpnia w Częstochowie na Jasnej Górze odbędzie się Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy”. W trakcie dwóch dni koncertowych wystąpią artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. W tych dniach TVP1 o godz. 20:15 zaprasza widzów na transmisję tego wydarzenia.

 
Logotyp

Podziel się:  Więcej
„Jasna Strona Mocy” to wyjątkowe dwudniowe wydarzenie muzyczne, którego celem jest promocja muzyki chrześcijańskiej. Festiwal znakomicie wpisuje się w obchody 30. rocznicy XI Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w dniach 10-15 sierpnia 1991 roku, właśnie w Częstochowie. Było to przełomowe wydarzenie, w którym po raz pierwszy modliło się wspólnie ponad milion młodych ludzi z całej Europy. Papież Jan Paweł II często podkreślał, że w historii Światowych Dni Młodzieży Częstochowa była miejscem wyjątkowym, bo to właśnie Jasna Góra zapoczątkowała spotkania młodych.

W piątek, 13 sierpnia odbędzie się koncert „ABYŚMY BYLI JEDNO. MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIOSENKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ”. Tego dnia na scenie zaprezentują się wykonawcy zagraniczni: Ojciec Stan Fortuna z USA, Siostra Cristina Scuccia z Włoch - zwyciężczyni programu „The Voice of Italy” oraz gwiazda specjalna In-Grid. Zorganizowany zostanie Plebiscyt na interpretację utworu muzyki chrześcijańskiej, w którym udział wezmą utalentowani wokalnie uczestnicy, reprezentujący różne kraje i zaśpiewają znane utwory muzyki chrześcijańskiej. Laureat tegorocznej edycji Festiwalu wyłoniony zostanie w drodze głosowania, które odbędzie się wśród uczestników Plebiscytu. Widzowie będą mogli głosować na Laureata Publiczności wysyłając sms. Koncert poprowadzą Ida Nowakowska i Tomasz Wolny. W związku z tym wydarzeniem zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa www.fmch.tvp.pl.

Drugiego dnia, w sobotę 14 sierpnia odbędzie się koncert „ABBA OJCZE - PIELGRZYMI ŚPIEWAJĄ ULUBIONE PIOSENKI JANA PAWŁA II – podobnie jak rok temu, na scenie zaprezentują się znani i lubiani polscy wykonawcy. Artyści wykonają utwory bliskie Janowi Pawłowi II, doskonale znane zarówno obecnym tego dnia w Częstochowie pielgrzymom jak i widzom zgromadzonym przed telewizorami. Tego dnia koncert poprowadzą Rafał Brzozowski i Piotr Rubik.