• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Rekordowy tydzień TVP Kultura

16:58, 03.08.2021
Rekordowy tydzień TVP Kultura!!! pusty LEAD !!!

Widzowie w minionym tygodniu licznie oglądali propozycje TVP Kultura. Według NAM* w dniach 26 lipca – 1 sierpnia TVP Kultura uzyskała w grupie 4+ rekordowe udziały, które wyniosły 0,71%. Jest to najwyższy wynik anteny od stycznia 2016 r. W TOP5 najliczniej oglądanych programów tygodnia znalazły się klasyki filmowe i serialowe.

 
Winnetou i Old Shatterhand

Załączniki


Podziel się:  Więcej
Według NAM w przełomowym tygodniu lipca i sierpnia widzowie TVP Kultura najliczniej obejrzeli western „Winnetou i Old Shatterhand”. Klasykę gatunku z 1964 r. inspirowaną powieściami Karola Maya obejrzało 169 tys. widzów, zapewniając antenie udziały na poziomie 1,82%.

Widzowie TVP Kultura docenili też polskie produkcje. W TOP5 programów znalazły się: pełen humoru serial „Janosik” (1973 r.), dramat wojenny z 1979 r. „Godzina W” oraz komedia „Dzięcioł” (1970 r.).

Zainteresowanie TVP Kultura rośnie też w młodszych grupach wiekowych. W analizowanym tygodniu udziały anteny w grupie 16-59 wyniosły 0,65% oraz 0,45% w grupie komercyjnej. W obu grupach były to najwyższe tygodniowe udziały w tym roku.

- Widzowie zawsze mogą liczyć na atrakcyjne treści w TVP Kultura. Latem zaproponowaliśmy dużo klasyki filmowej i serialowej, która niezmiennie cieszy się ogromną popularnością. Zbliżająca się wielkimi krokami jesienna ramówka przyniesie natomiast wiele nowości i niespodzianek. To m.in. uhonorowanie Stanisława Lema, którego 100. rocznica urodzin przypada we wrześniu. Oczywiście flagowym przedsięwzięciem będzie obecność naszych kamer podczas XVIII Konkursu Chopinowskiego. Już dziś zapraszam do oglądania na antenie TVP Kultura transmisji koncertów, występów eliminacyjnych oraz Studia Konkursowego. Zachęcam wszystkich do śledzenia wydarzeń na bieżąco w naszych social mediach. O wszystkich szczegółach poinformujemy już wkrótce, po zakończeniu Festiwalu w Opolu, który - jak co roku - zakończy koncert „Scena Alternatywna” TVP Kultura” – powiedział dyrektor Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej, Jakub Dybek.

TVP Kultura w jakości HD jest dostępna w NTC na multipleksie ósmym (MUX-8) oraz w testach nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC, który będzie obowiązywał w Polsce od końca czerwca 2022 r. TVP Kultura można też oglądać w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.