• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Specjalna oferta programowa TVP z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej

16:31, 10.09.2021
Specjalna oferta programowa TVP z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia i Matki Róży Czackiej!!! pusty LEAD !!!

W niedzielę, 12 września o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się uroczystość beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Wyniesienie do chwały ołtarzy dwóch wybitnych postaci to wyjątkowa chwila w życiu Kościoła w Polsce. Transmisja uroczystości w: TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno oraz TVP Info. Również z tej okazji anteny Telewizji Polskiej przygotowały dedykowaną ofertę programową, która przybliży wybitną postać duchownego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz postać zasłużonej Matki Róży Czackiej, niewidomej zakonnicy, filantropki i opiekunki ludzi ociemniałych. W ofercie nie zabraknie filmów dokumentalnych, relacji na żywo z miejsc wydarzeń oraz reportaży. Natomiast w niedzielę, 12 września TVP1 zaprasza na wyjątkowy koncert „Ten zwycięża, kto miłuje”.

 
Matka Róża Czacka i kard. Stefan Wyszyński

Podziel się:  Więcej
W niedzielę, 12 września odbędzie się beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczysta msza święta rozpocznie się w niedzielę, 12 września o godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Uroczystości będzie przewodniczył kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Na mszy beatyfikacyjnej obecna będzie delegacja gości z Watykanu, jak również zaproszeni przewodniczący episkopatów Europy oraz członkowie Konferencji Episkopatu Polski. W koncelebrze ponadto udział wezmą duchowni i świeccy przedstawiciele polskich diecezji i reprezentacje zakonów. W sumie mszę świętą koncelebrować będzie około 600 księży i 80 biskupów z Polski oraz 45 hierarchów z zagranicy.

Mszę beatyfikacyjną ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w niedzielę 12 września o godz. 12:00 transmitować będą TVP1, TVP Polonia, TVP Wilno. Równolegle dziennikarze TVP Info wspólnie z gośćmi będą na bieżąco relacjonowali przebieg uroczystości ze specjalnego studia plenerowego przed Świątynią Opatrzności Bożej.

Poza Świątynią Opatrzności Bożej, w ramach duchowej łączności wiernych, w wielu miejscach Polski już dziś odbywają się modlitewne czuwania. Przykładem jest Jasna Góra, gdzie korespondent TVP sprawdzi, jak wyglądają przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. Relacje z Częstochowy zobaczymy 12 września zarówno w TVP Info, jak i w programie „Między Ziemią a Niebem” w TVP1 o godz. 11:10.

Z kolei w przeddzień beatyfikacji kardynał Kazimierz Nycz, Metropolita Warszawski, wygłosi orędzie, podczas którego skieruje zaproszenie do Polaków w Polsce i za granicą do działu w wydarzeniu. Transmisję orędzia zobaczymy 11 września, w TVP1 o godz. 20.00.

Wspólna beatyfikacja Prymasa Wyszyńskiego i założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża oraz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi symbolizuje duchową więź błogosławionych. Ich drogi splotły się w latach 20. XX wieku. Od tego momentu nieprzerwanie współpracowali. Wyjątkowa oferta programowa Telewizji Polskiej przybliży postać Prymasa Tysiąclecia, który zasłynął nie tylko jako wybitny człowiek Kościoła katolickiego, ale także jako działacz i obrońca praw człowieka.

Bliżej poznamy również zasłużoną postać Matki Róży Czackiej, niewidomej zakonnicy, filantropki i opiekunki ludzi ociemniałych. Programy Telewizji Polskiej przybliżą dzieło, jakie po sobie pozostawiła realizując szczególną posługę wśród osób, które doświadczyły utraty wzroku.

Wieczorem w Jedynce transmisja wyjątkowego koncertu „Ten zwycięża, kto miłuje”. Wśród wykonawców wystąpią Natalia Kukulska, Kasia Moś, Olga Szomańska, Alicja Szemplińska, Dariusz Malejonek, Tomasz Szczepanik i Sebastian Karpiel-Bułecka oraz dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Na muzyczne wydarzenie zaprosi TVP1 w niedzielę, 12 września o godz. 20.15.

W załączeniu szczegóły oferty programowej.