• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Weekend widzowie spędzili z Telewizją Polską

17:23, 13.09.2021
Weekend widzowie spędzili z Telewizją Polską!!! pusty LEAD !!!

Aż 2,5 mln widzów w momencie największej oglądalności (MOR*) obejrzało w sobotę, 11 września premierowy odcinek „The Voice of Poland”. Również według MOR w piku ponad 2,1 mln widzów wyniosła widownia orędzia kard. Kazimierza Nycza z okazji beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. 2,1 mln osób obejrzało też w momencie największej oglądalności transmisję mszy beatyfikacyjnej w niedzielę, 12 września w TVP1, TVP Info i TVP Polonia. Rekordowe w sezonie wyniki uzyskał mecz ME w Siatkówce Mężczyzn Polska – Finlandia, którego widownia według NAM** wyniosła w piku 2,1 mln osób. Liderem w sobotę i niedzielę była TVP1 z udziałami odpowiednio 7,8% i 7,9%.

 
Kadr z Mszy beatyfikacyjnej. Foto: W. Łączyński

Podziel się:  Więcej
W ten weekend, według NAM widzowie najliczniej w TVP obejrzeli specjalne wydanie głównego programu informacyjnego Jedynki. Widownia „Wiadomości”, które w niedzielę gościły w Domu Arcybiskupów Warszawskich, gdzie mieszkał i służył kardynał Stefan Wyszyński, wyniosła ponad 1,8 mln widzów przy udziałach 14,5% (NAM).

Z kolei orędzie kard. Kazimierza Nycza z okazji uroczystości beatyfikacyjnych obejrzało ponad 1,9 mln widzów, gwarantując antenom TVP1, TVP Info i TVP Polonia udziały na poziomie 17,9%. W trakcie orędzia TVP1 była liderem pasma.

Również dużym zainteresowaniem cieszyła się msza beatyfikacyjna, która na antenach TVP1, TVP Info i TVP Polonia zgromadziła 1,8 mln osób i prawie 2 mln osób w piku. Wśród TOP3 najliczniej oglądanych programów z okazji beatyfikacji, znalazł się też koncert „Ten zwycięża, kto miłuje”, który w Jedynce obejrzało 1,1 mln widzów w piku 1,3 mln osób. To uroczyste wydarzenie muzyczne uświetniły występy: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Olgi Szomańskiej, Alicji Szemplińskiej, Dariusza Malejonka, Tomasza Szczepanika i Sebastiana Karpiela-Bułecki oraz śpiewających dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Ważnym wydarzeniem antenowym okazał się mecz Polska-Finlandia podczas ME w Siatkówce Mężczyzn. Zwycięskie spotkanie obejrzało ponad 1,5 mln widzów, przy udziałach 12,5% - to największa widownia podczas trwających obecnie Mistrzostw Europy. W piku mecz oglądało ponad 2 mln osób.

W ten weekend powrócił też premierowo „The Voice of Poland”. Pierwszy odcinek przesłuchań w ciemno obejrzało 1,8 mln widzów (MOR) oraz ponad 1,4 mln widzów (NAM) przy udziałach 11,8%. Z kolei nowość „You can dance – nowa generacja” w piątek, 10 września zgromadził widownię na poziomie 1,3 mln widzów (MOR) oraz milion osób (NAM) i uzyskał 16,2% udziałów w TVP2.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
**NAM – Nielsen Audience Measurement