• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nowy sezon Teatru Telewizji

15:58, 18.09.2021
Nowy sezon Teatru Telewizji!!! pusty LEAD !!!

W sobotę, 18 września w Zamościu, podczas XX Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” odbyło się Śniadanie Prasowe Teatru Telewizji, podczas którego zaprezentowano jesienno-zimowy repertuar oparty na podstawie dzieł polskiej literatury. Rok 2021 został ustanowiony przez Sejm RP rokiem Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza. Z tej okazji Telewizja Polska zaprasza na dwie premierowe inscenizacje tych wybitnych twórców: „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj” oraz „Stara kobieta wysiaduje”.  

 
Kadr ze spektaklu „Lato w Nohant”

Podziel się:  Więcej
-Teatr Telewizji jesienią sięga do klasyki polskiej literatury. O tych inscenizacjach będzie głośno. Nie pozostawią nikogo obojętnym - powiedział Mateusz Matyszkowicz, członek Zarządu Telewizji Polskiej.

  -Nie ma lepszej okazji, niż Śniadanie Prasowe podczas Festiwalu „Dwa Teatry”, kiedy możemy opowiedzieć o najbliższych premierach i kierunkach programowych Teatru Telewizji. Zapewniam Państwa, że jest o czym - dodała Kalina Cyz, p.o. Dyrektora Teatru Telewizji.

  W najbliższych planach Teatru Telewizji znajdą się również inscenizacje związane z wielkimi wydarzeniami kulturalnymi. Spektakl Jarosława Iwaszkiewicza „Lato w Nohant” Jarosława Iwaszkiewicza, w reżyserii Kingi Dębskiej zostanie wyemitowany w październiku na zakończenie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
W repertuarze Teatru Telewizji znajdą się też widowiska muzyczne, „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj” C. K. Norwida z muzyką Włodka Pawlika oraz „Następna stacja Marek Nowakowski”, dzieło dedykowane jednemu z najwybitniejszych autorów XX wieku, który od zawsze związany był z Warszawą.

Ważnym wydarzeniem będzie superprodukcja dzieła Juliusza Słowackiego „Balladyna” w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Na zakończenie sezonu jesienno-zimowego Teatr Telewizji zaprezentuje premierową realizację dramatu Janusza Głowackiego „Polowanie na karaluchy”. Na szczególną uwagę zasługują też zrekonstruowane cyfrowo spektakle: „Dziady” Adama Mickiewicza w reżyserii Adama Hanuszkiewicza oraz „Paradiso” Andrzeja Strzeleckiego.

W najbliższym repertuarze Teatralnym znajdą się również spektakle zrealizowane przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych z cyklu „Teatroteka”: „Walizka” Małgorzaty Sikorskiej- Miszczuk i „Zakład doświadczalny Solidarność” Szymona Bogacza. Ponadto Teatr Telewizji zaprosi widzów na inscenizacje, które w 2016 i 2018 roku otrzymały Grand Prix Festiwalu „Dwa Teatry”: „Ich czworo” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Macieja Wrony oraz „Inspekcja” Grzegorza Królikiewicza i Jacka Raginisa  - Królikiewicza.

Szczegółowa oferta Teatru Telewizji w załączniku. Mecenasem Teatru Telewizji jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).