• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Rozpoczął się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

19:42, 21.09.2021
Rozpoczął się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni!!! pusty LEAD !!!

W trakcie pierwszego dnia Festiwalu goście i uczestnicy zgromadzeni w Teatrze Muzycznym w Gdyni obejrzeli szereg klasycznych i nowych dzieł filmowych wśród których nie zabrakło produkcji Telewizji Polskiej.

 
Materiał TVP, „SONATA"

Podziel się:  Więcej
Festiwal zainaugurował pokaz legendarnego filmu Andrzeja Muncha „Zezowate Szczęście”. Obok filmu z 1960 roku widzowie będą mogli obejrzeć także inne, wcześniejsze produkcje reżysera – zarówno fabularne, jak i dokumentalne – prezentowane w kilku blokach: „Błękitny krzyż”, „Kierunek – Nowa Huta!”, „Człowiek na torze”, „Kolejarskie słowo”, „Eroica” i „Niedzielny poranek” oraz „Pasażerka” i „Spacerek staromiejski”.

Przedstawienie pięciu oryginalnych produkcji i koprodukcji TVP potwierdziło silną pozycję nadawcy publicznego na rynku filmowym także w okresie pandemii koronawirusa mającej bezpośredni wpływ na zatrzymanie wielu projektów artystycznych. Dzięki wprowadzeniu bezpiecznego dla pracowników modelu produkcji Telewizja Polska przedstawiła szereg propozycji programowych konkurujących o festiwalowe nagrody.

Kandydatami w walce o Złote i Srebrne Lwy z ramienia Telewizji Polskiej są: „Ciotka Hitlera”, „Lokatorka”, „Przejście”, „Sonata” oraz „Bo we mnie jest seks”.

Do Konkursu Filmów Mikrobudżetowych zakwalifikowało się także pięć koprodukcji TVP. Są to „1:11” Mirona Wojdyły, „Magdalena” Filipa Gieldona, „Po miłość” Andrzeja Mańkowskiego, „Piosenki o miłości” Tomasza Habowskiego i „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę” Michała Krzywickiego.

Ofertę nadawcy publicznego na gdyńskim festiwalu uzupełnia Strefa Rekonstrukcji Cyfrowej TVP, w której widzowie mogą poznać perły polskiej kinematografii oraz produkcje ośrodków regionalnych TVP. Klasyczne polskie filmy uczestnicy festiwalu oglądać mogą także w ramach sekcji pozakonkursowej Czysta Klasyka.


Strefa Rekonstrukcji Cyfrowej TVP na 46. FPFF w Gdyni:

https://twitter.com/TVP/status/1439922538616811520

Współorganizatorem 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni jest Telewizja Polska S.A.