• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Telewizja Polska na Targach Wydawców Katolickich

10:53, 23.09.2021
Telewizja Polska na Targach Wydawców Katolickich!!! pusty LEAD !!!

W dniach 23-26 września w Warszawie odbędą się XXVI Targi Wydawców Katolickich, Uroczyste otwarcie Targów nastąpi 23 września o godz. 12.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. W tym wydarzeniu tradycyjnie uczestniczy Telewizja Polska.

W czasie Targów Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP zorganizuje pokazy 14 filmów dokumentalnych – m.in.: „Pasterz”, „Niewidoma Matka niewidomych” i „Widzieć w ciemności”.

Nowością tegorocznych prezentacji TVP, będzie 15-minutowy fragment filmu „Prorok”, który jest zapowiedzią filmu realizowanego dla TVP przez Michała Kondrata. Jest to jednocześnie debiut fabularny tego twórcy.

W tym roku przedstawiony zostanie także film fabularny pt. „Zieja” w reżyserii Roberta Glińskiego na podstawie scenariusza Wojciecha Lepianki. Obraz powstał dzięki współpracy Telewizji Polskiej S.A. oraz Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Film opowiada o wyjątkowym kapłanie, Janie Ziei, oraz pięknej i niełatwej historii Polski XX wieku. „Zieja” został zgłoszony do konkursu o Nagrodę FENIKS 2021. Laureaci Nagród FENIKS 2021 zostaną ogłoszeni podczas otwarcia Targów.

Tegoroczne pokazy dedykowane są Prymasowi Tysiąclecia kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Matce Elżbiecie Róży Czackiej, których beatyfikacja odbyła się 12 września br. Nie zabraknie filmu o relacjach, jakie łączyły Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego, wybitnych Polaków i wielkich patriotów. Przypomniane zostaną także VI Światowe Dni Młodzieży, które w Polsce odbyły się po raz pierwszy 30 lat temu. Wówczas, na Jasnej Górze spotkała się młodzież ze Wschodu i Zachodu, co było wielkim sukcesem.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Targów oraz na pokazy filmów do Sali Kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej przygotowało także atrakcyjną ofertę handlową wydawnictw DVD, które będzie można kupić na stoisku Telewizji Polskiej, które co roku, cieszy się popularnością wśród odwiedzających Targi.

Szczegółowe informacje w załączonych dokumentach.