• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021

17:07, 14.10.2021
Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021!!! pusty LEAD !!!

W niedzielę, 17 października Telewizja Polska zaprasza na relację z uroczystej gali wręczenia dorocznych Nagród Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Emisja w TVP Kultura o godz. 16:00 i TVP2 o godz. 22:05.

 
Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Podziel się:  Więcej
Doroczna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest przyznawana od 1997 roku artystom, twórcom i animatorom kultury za całokształt ich działalności lub za wybitne osiągnięcia w danym roku w reprezentowanej przez nich dziedzinie. To prestiżowe wyróżnienie pozwala Ministrowi Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu podkreślić najważniejsze nurty i zjawiska, pojawiające się w polskiej kulturze, poprzez uhonorowanie osób, które je tworzą i reprezentują.

Podczas Gali Wicepremier profesor Piotr Gliński przyzna nagrody laureatom w 17 kategoriach m.in.: Całokształt twórczości, Sztuki wizualne, Upowszechnianie, Ochrona Dziedzictwa Kulturowego, Taniec, Film, Teatr, Edukacja artystyczna, Twórczość ludowa, Muzyka, Literatura, Kultura Cyfrowa, Design, Architektura oraz nagroda honorowa - Mecenas Kultury.

Galę uświetnią występy wykonaniu Sławka Jaskułke i jego zespołu oraz taneczny duet z autorską choreografią.

Uroczystość odbędzie się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. Tegoroczną galę poprowadzi dziennikarka TVP Kultura Katarzyna Sanocka.

  „Nagrody Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu 2021” w niedzielę, 17 października o godz. 16:00 w TVP Kultura i o godz. 22:05 w TVP2