• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Lato w Nohant” - premiera Teatru Telewizji

16:31, 22.10.2021
„Lato w Nohant” - premiera Teatru Telewizji!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 25 października o godz. 21.00 TVP1 zaprasza na premierę spektaklu „Lato w Nohant” Jarosława Iwaszkiewicza w reżyserii Kingi Dębskiej. Spektakl to niezwykle wnikliwe i intrygujące studium miłości kompozytora i francuskiej pisarki George Sand.

 
Kadr ze spektaklu „Lato w Nohant”

Podziel się:  Więcej
„Lato w Nohant” opowiada o pobycie Fryderyka Chopina w posiadłości pisarki George Sand w Nohant-Vic we Francji w latach 40. XIX w. W gorące lato dworek pisarki jest pełen gości. Na letnisku przebywają jej dzieci, przyjaciele i Fryderyk Chopin. Stosunki między nimi są zagmatwane, pełne skrywanych od dawna pretensji, ale i namiętności. Główną postacią w całej historii jest George Sand. W jej cieniu, pod opiekuńczym nadzorem i czujnym, troskliwym okiem rozkwita talent Chopina.

„Lato w Nohant” Jarosław Iwaszkiewicz
  Reżyseria: Kinga Dębska
  Zdjęcia: Andrzej Wojciechowski
  Scenografia: Katarzyna Filimoniuk
  Kostiumy: Dorota Roqueplo
  Muzyka: Fryderyk Chopin
   Obsada: Marek Kossakowski (Fryderyk Chopin), Katarzyna Herman (George Sand), Agata Turkot (Solange), Bartłomiej Kotschedoff (Maurycy) , Klara Bielawka (Rozjetka), Marcin Bosak (Wodziński), Tomasz Sapryk (Jan), Sylwia Wiensko (Augustyna), Cezary Kołacz(Rousseau), Jan Marczewski (Fernand), Piotr Witkowski (Clesinger), Aleksandra Muszyńska (Madeleine).