• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Oświadczenie polskich nadawców publicznych w sprawie sytuacji na Ukrainie

16:17, 25.02.2022
Oświadczenie polskich nadawców publicznych w sprawie sytuacji na Ukrainie!!! pusty LEAD !!!

TVP S.A. i Polskie Radio wyrażają głębokie oburzenie z powodu bezprecedensowego ataku na suwerenne państwo ukraińskie. Zdecydowanie potępiamy wszelkie działania sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, które obejmują brutalną przemoc wobec całego narodu ukraińskiego.

 
fot. TVP

Podziel się:  Więcej
Ten akt bezprecedensowej agresji przeciwko niepodległemu państwu nie może być tolerowany przez społeczność międzynarodową i musi spotkać się z natychmiastową i stanowczą reakcją organizacji międzynarodowych, w tym organizacji medialnych. 

Jako TVP S.A. i Polskie Radio zdecydowanie wspieramy naszych kolegów z UA:PBC, ukraińskiego nadawcy publicznego. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc im w kontynuowaniu pracy i dostarczaniu rzetelnych wiadomości dla widzów ukraińskich. 

Naszą misją jest przekazywanie odbiorcom istotnych informacji na temat agresji rosyjskiej i sytuacji na Ukrainie, ze szczególnym uwzględnieniem informacji dla Ukraińców mieszkających w naszym kraju, w tym uchodźców wojennych, którzy mogą szukać schronienia w Polsce. 

W związku z listem wystosowanym przez ukraińskiego nadawcę publicznego UA: PBC do Zarządu Europejskiej Unii Nadawców w sprawie członkostwa rosyjskich nadawców w EBU i ich udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji, wzywamy Zarząd EBU do udzielenia natychmiastowej odpowiedzi na oficjalne żądanie zgłoszone przez naszych ukraińskich kolegów. 

Jacek Kurski – Prezes Zarządu TVP S.A. 

Mateusz Matyszkowicz – Członek Zarządu TVP S.A. 

Agnieszka Kamińska – Prezes Polskiego Radia S.A