• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Marzec‘68” - film Krzysztofa Langa w kinach od 25 marca

15:50, 01.03.2022
„Marzec‘68” - film Krzysztofa Langa w kinach od 25 marca!!! pusty LEAD !!!

Od piątku, 25 marca Telewizja Polska zaprasza do kin na film pt. „Marzec‘68”, w reżyserii Krzysztofa Langa. Jest to opowieść o trudnej miłości dwojga młodych ludzi – Hani (Vanessa Aleksander) i Janka (Ignacy Liss) na tle burzliwych wydarzeń, które dokonały się wiosną 1968 roku w Polsce. Telewizja Polska jest producentem filmu.

 
Telewizja Polska jest producentem filmu.

Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, w reżyserii Kazimierza Dejmka, wystawianych w Teatrze Narodowym. Wśród protestującej młodzieży są także Hania i Janek. Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los? 

W rolach głównych wystąpią m.in.: Vanessa Aleksander, Ignacy Liss, Ireneusz Czop, Edyta Olszówka, Mariusz Bonaszewski, Anna Radwan, Radosław Krzyżowski, Jacek Król, Marcin Sztabiński, Nikodem Rozbicki, Mikołaj Kubacki. 
Reżyseria: Krzysztof Lang 
Scenariusz: Andrzej Gołda 

Dystrybucją filmu zajmuje się TVP Dystrybucja Kinowa. 

Film „Marzec’68” w kinach od 25 marca.