• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Już dziś półfinał Eurowizji z udziałem reprezentanta Polski!

14:51, 12.05.2022
Już dziś półfinał Eurowizji z udziałem reprezentanta Polski!!!! pusty LEAD !!!

Monumentalna dwupoziomowa scena, wodne kaskady, widowiskowe efekty świetlne, elektryzujące wizualizacje i niezwykły głos w piosence „River”. Tak zapowiada się występ Krystiana Ochmana w dzisiejszym półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji – Turyn 2022. Polak wystąpi jako czternasty. Początek transmisji o godz. 21.00 na antenach TVP1 i TVP Polonia oraz na platformie vod.tvp.pl.

 
K. Ochman (fot. TVP)

Podziel się:  Więcej
Woda jako kluczowy element scenografii podczas występu Krystiana Ochmana na tegorocznej Eurowizji idealnie wpisuje się w klimat piosenki „River”, którą reprezentant Polski już dziś wykona przed publicznością w Turynie. Czy występ ten stanie się dla Krystiana przepustką do wielkiego finału zaplanowanego na najbliższą sobotę? Według bukmacherów i fanów Eurowizji szanse na awans Polski są bardzo duże, a Krystian typowany jest na jednego z faworytów! 

Podczas dzisiejszego koncertu na scenie zaprezentuje się 18 krajów. Jeśli po dzisiejszym występie Polak zakwalifikuje się do wielkiego finału, czeka go jeszcze jeden występ – już w najbliższą sobotę. To właśnie wtedy, podczas koncertu finałowego, dowiemy się, kto opuści Turyn z tytułem zwycięzcy Eurowizji 2022. 
 
Jak wesprzeć Krystiana? Najważniejsze będą oczywiście głosy! Tegoroczny konkurs umożliwia widzom głosowanie za pomocą dedykowanej aplikacji „Eurovision”. Można ją pobrać za darmo na systemy Android oraz iOS. Poza możliwością oddania głosu na ulubionego piosenkarza, aplikacja może przypomnieć nam o momencie rozpoczęcia występu wybranego artysty. Głosowanie rozpocznie się po zakończeniu koncertów półfinałowych i finałowych. Koszt wiadomości SMS zawierającej nasz głos to 3,66 zł z VAT. Możliwość głosowania podczas półfinałów Eurowizji 2022 mają tylko państwa biorące w nich udział oraz losowo wybrane kraje tzw. Wielkiej Piątki. Zgodnie z zasadami konkursu widzowie przebywający na terenie danego państwa nie mogą oddawać głosów na reprezentanta tego kraju. Oznacza to, że widzowie przebywający w Polsce nie będą mogli podczas dzisiejszego półfinału głosować na Krystiana. Głos na kandydata Polski można jednak oddać z terenu innych państw, biorących udział w konkursie lub korzystając z numerów telefonicznych tych krajów. Są to: Finlandia, Izrael, Serbia, Azerbejdżan, Gruzja, Malta, San Marino, Australia, Cypr, Irlandia, Macedonia Północna, Estonia, Rumunia, Czarnogóra, Belgia, Szwecja, Czechy, Niemcy, Hiszpania i Wielka Brytania. Linie televotingowe zostaną uruchomione na znak prowadzących show tuż po ostatnim występie konkursowym. Głosowanie potrwa 15 minut.

 Koncert – dla widzów TVP – skomentują: Marek Sierocki z Warszawy i Aleksander Sikora bezpośrednio z Turynu.