• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Widzowie licznie dopingowali. Finał Eurowizji 2022 dla Krystiana Ochmana!

13:37, 13.05.2022
Widzowie licznie dopingowali. Finał Eurowizji 2022 dla Krystiana Ochmana!!!! pusty LEAD !!!

W czwartek, 12 maja 4 mln widzów (MOR*) w momencie największej oglądalności zgromadził w TVP1 i TVP Polonia występ Krystiana Ochmana podczas półfinału Konkursu Eurowizji 2022 w Turynie. Wspaniały występ naszego reprezentanta docenili widzowie mieszkający poza Polską. To dzięki ich głosom Krystian Ochman wystąpi w sobotę, 14 maja podczas wielkiego finału Eurowizji 2022. TVP z udziałami na poziomie 11,9% była liderem dnia wśród wszystkich anten.

 
Foto:EBU

Podziel się:  Więcej
Według NAM** wykonanie utworu „River” przez reprezentanta Polski zainteresowało w piku 3,3 mln widzów, a średnia widownia Jedynki i TVP Polonia wyniosła 3,2 mln osób.

Średnia widownia drugiego półfinału transmitowanego z turyńskiej hali PalaOlimpico (Pala Alpitour) w Jedynce i TVP Polonia wyniosła łącznie według MOR 3,2 mln osób. Według NAM konkurs obejrzało 2,6 mln widzów z 23,4% udziałami na obu antenach.

Transmitowany w TVP1 drugi półfinał Konkursu Eurowizja 2022 był najliczniej oglądanym programem w czwartek, 12 maja, natomiast Jedynka z udziałami 11,9% była pierwszą anteną dnia.

Możliwość głosowania podczas półfinałów Eurowizji 2022 miały tylko państwa biorące w nich udział oraz losowo wybrane kraje tzw. Wielkiej Piątki. Zgodnie z zasadami konkursu widzowie w Polsce nie mogą oddawać głosów na swojego reprezentanta. Głos na kandydata Polski można było oddać z terenu innych państw, biorących udział w konkursie lub korzystając z numerów telefonicznych tych krajów.