• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Koprodukcja Telewizji Polskiej „Magdalena” laureatem nagród festiwali Off Camera i Stockholm Independent Film Festival

15:36, 16.05.2022
Koprodukcja Telewizji Polskiej „Magdalena” laureatem nagród festiwali Off Camera i Stockholm Independent Film Festival!!! pusty LEAD !!!

Film „Magdalena” w reżyserii Filipa Gieldona zwyciężył w dwóch kategoriach – w kategorii Najlepszy Filmu Fabularny i Najlepszy Dramat Fabularny na Stockholm Independent Film Festival. Nagrodę dla Najlepszej Aktorki na 15. Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Mastercard Off Camera w Krakowie zdobyła odtwórczyni głównej roli w filmie, Magdalena Żak.

 
Kadr z filmu

Podziel się:  Więcej
Film fabularny „Magdalena” opowiada historię młodej matki, samotnie wychowującej córkę. Dziewczyna komunikuje się ze światem poprzez muzykę, marzy o karierze DJ-a. Kiedy spotyka znaną didżejkę Julię, która obiecuje jej wyjazd na międzynarodową imprezę, jej marzenia mają szansę się spełnić. Jednak na drodze do nowego życia staje traumatyczna przeszłość, a bohaterka staje przed dramatycznym życiowym wyborem.

Na zakończonym właśnie festiwalu Stockholm Independent Film Festival film Filipa Gieldona zdobył dwie nagrody: za najlepszy film fabularny, w kategorii Best Feature Film oraz za najlepszy dramat fabularny, w kategorii Best Drama Feature.

Na festiwalu Off Camera Nagrodę dla Najlepszej Aktorki zdobyła Magdalena Żak, odtwórczyni tytułowej roli, której „przekraczająca granice kreacja, portretującej skomplikowaną i złożoną postać młodej kobiety” podbiła serca jury, które doceniło również „niuanse i pasję, jaką wniosła do roli”.

Film jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera. Producentem filmu jest AIDU, producentami: Kuba Kosma, PGP, Krzysztof Grudziński. Film powstał w koprodukcji z Telewizją Polską.

Reżyseria: Filip Gieldon

Scenariusz: Filip Gieldon

Zdjęcia: Stanisław Horodecki

Obsada: Magdalena Żak, Natalia Sikora, Anna Gajewska, Marcel Wiercichowski, Maja Malesa

Produkcja: AIDU

Producenci: Kuba Kosma, PGP, Krzysztof Grudziński

Koprodukcja: Telewizja Polska