• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Miliony widzów obejrzało mecz Ligi Narodów w TVP

15:09, 15.06.2022
Miliony widzów obejrzało mecz Ligi Narodów w TVP!!! pusty LEAD !!!

Transmitowany we wtorek, 14 czerwca w TVP1 i TVP Sport mecz Ligi Narodów obejrzało według MOR* w momencie najwyższej oglądalności 7,8 mln osób, spotkanie na obu antenach oglądało średnio 6,9 mln widzów. Według Nielsen Media** wczoraj TVP1 z udziałami na poziomie 13,4% była liderem wśród wszystkich stacji. Udziały Jedynki były najwyższe od 14 maja 2022 roku. 14 czerwca wysokie udziały zanotował również TVP Sport - 3,1%. W TOP10, aż 6 najliczniej oglądanych programów należało do Telewizji Polskiej.

 
fot. Getty Images

Podziel się:  Więcej
Według MOR wtorkowy mecz Ligi Narodów średnio, w Jedynce oglądało 5 mln widzów, w momencie najwyższej oglądalności mecz w TVP1 obejrzało 5,8 mln widzów. W TVP Sport spotkanie zobaczyło średnio 1,8 mln osób, a w piku widownia wyniosła 2 mln widzów.

Według NM mecz Polska – Belgia obejrzało w TVP1 i TVP Sport średnio 4,6 mln osób, przy łącznych udziałach obu anten 37,4%. Średnia oglądalność transmisji w TVP1 kształtowała się na poziomie 3,4 mln widzów (udziały 27,9%). W momencie najwyższej oglądalności mecz w TVP1 zgromadził 3,8 mln widzów. W TVP Sport spotkanie oglądało średnio 1,1 mln widzów, przy udziałach na poziomie 9,4% (pik 1,3 mln osób). Mecz był liderem w swoim paśmie, a także znalazł się na pierwszym miejscu W TOP10 najliczniej oglądanych programów dnia. Wczorajsze spotkanie osiągnęło najwyższą oglądalność w rozgrywanym sezonie piłkarskiej Ligi Narodów.

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej

**NM – Nielsen Media