• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Bolivar” – nowy serial kolumbijski w TVP1

15:23, 20.06.2022
„Bolivar” – nowy serial kolumbijski w TVP1!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 20 czerwca TVP1 o godz. 21:05 zaprasza widzów na premierę historycznego serialu kolumbijskiego pt. „Bolivar”. To pełna emocji opowieść o wenezuelskim działaczu niepodległościowym Simonie Bolivarze. Emisja serialu codziennie wieczorem w Jedynce.

 
fot. TVP

Podziel się:  Więcej
Od poniedziałku, 20 czerwca – przez cały tydzień – widzowie TVP1 będą mogli śledzić historię Simona Bolivara, wenezuelskiego działacza niepodległościowego, wyzwoliciela wielu krajów Ameryki Łacińskiej spod władzy Hiszpanów. Poznają jego losy i działalność od wczesnej młodości, aż po kres życia. Simon Bolivar walczy o wyzwolenie dzisiejszej Wenezueli i Kolumbii spod kolonialnej władzy hiszpańskiej. Prowadzi swoich półnagich i bosych żołnierzy przez Andy, żeby zaskoczyć armię rojalistów. Twórcy serialu cofają się także do lat jego smutnego dzieciństwa w majątku zamożnych plantatorów – po przedwczesnej śmierci ojca, również matka nastoletniego Simona zapada na śmiertelną chorobę. 

„Bolivar” to kolumbijski serial kostiumowy z 2019 roku (69 odcinków). 

Reżyseria: Luis Alberto Restrepo. Scenariusz: Juana Uribe. 

Aktorzy: Luis Geronimo Abreu, Carlos Aguilar, Nohely Arteaga, Amparo Conde, Jaime Correa, Andrea Gomez, Constanza Gutierrez, Irene Esser, Rosmeri Marval, Erick Rodrguez.