• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” w TVP1

18:12, 29.07.2022
Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” w TVP1!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 1 sierpnia o godz. 20:30 TVP1 wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na transmisję z koncertu „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, organizowanego z okazji 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 
Plakat

Podziel się:  Więcej
1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania, mieszkańcy Warszawy wspólnie z Chórem Warszawiaków i Orkiestrą Warszawy zaśpiewają powstańcze pieśni, by w ten sposób uczcić pamięć Powstańców. We wzruszającym koncercie na Placu Piłsudskiego zabrzmią pamiętne utwory, m.in.: „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Warszawianka”, „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”. 

Tematem przewodnim wydarzenia jest wojenna przyjaźń – uczucie, które pozwalało przeżyć tamten trudny czas i często stawało się więzią na całe życie. O swoich przyjaźniach opowiedzą uczestnicy Powstania, a w ich opowieści zostaną wplecione archiwalne zdjęcia pokazujące prywatność Powstańców. Wspólne śpiewanie piosenek powstańczych z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy poprowadzi Tomasz Wolny, a za reżyserię widowiska odpowiada Bolesław Pawica. 

Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Powstania Warszawskiego.

Koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki” w poniedziałek, 1 sierpnia godz. 20:30 w TVP1