• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

„Figu Migu na planecie Czochras” w Międzynarodowym Dniu Głuchych i Języka Migowego w TVP ABC

15:50, 22.09.2022
„Figu Migu na planecie Czochras” w Międzynarodowym Dniu Głuchych i Języka Migowego w TVP ABC!!! pusty LEAD !!!

Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego obchodzony 25 września to idealna okazja, by przybliżyć szerszej grupie odbiorców unikalną audycję wyprodukowaną przez TVP ABC, która jest skierowana zarówno do widzów słyszących, jak i niesłyszących i wykorzystuje niespotykany na skalę światową format.

 
TVP ABC

Podziel się:  Więcej
TVP ABC z wielką dumą prezentuje audycję pt. ,,Figu Migu na planecie Czochras” obecną na antenie od 2021 roku. Po kilkunastu miesiącach pracy nad przygotowaniem bardzo wymagającej produkcji wiadomo już, że jest ona pierwszym programem w pełni dostosowanym do potrzeb językowych najmłodszych, których pierwszym językiem jest polski język migowy. W audycji tej twórcy połączyli misyjność - główne zadanie telewizji publicznej oraz nowatorskie podejście do problemu wykluczenia, które zaowocowało doskonale przygotowanym programem, począwszy od projektu, poprzez zawartość merytoryczną, aż do świetnej realizacji wizualnej. Dzięki temu audycja rozwija, uczy, integruje i bawi całe rodziny.

W każdym z nowych odcinków „Figu Migu na planecie Czochras” dzieci mają okazję wejść do świata głównych bohaterów, w którym wspólnie przeżywają przeróżne historie, pomagające rozwiązywać problemy niejednokrotnie spotykane we własnym życiu. Tematy poruszane w audycji, ujęte w świetnych scenariuszach Anny Piksy są uniwersalne, a język migowy - dzięki zaangażowaniu doskonałych tłumaczek: Małgorzaty Limanówki oraz Marioli Kozłowskiej - Nowak, przy dźwiękach muzyki Filipa Kuncewicza i piosenkach Przemysława Zielińskiego (nie tylko wyśpiewywanych przez aktorów, ale także przez nich „wymigiwanych”) - jest w naturalny sposób nauczany.

Zespół TVP ABC jest szczęśliwy, że potrafił odczytać potrzeby dzieci głuchych i niedosłyszących oraz zintegrować ich środowisko z pełnosprawnymi rówieśnikami, które dzięki temu mogą się od siebie wiele nauczyć.