• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Mecz Polska – Holandia zgromadził miliony widzów

16:20, 23.09.2022
Mecz Polska – Holandia zgromadził miliony widzów!!! pusty LEAD !!!

W czwartek, 22 września 7 milionów widzów w momencie najwyższej oglądalności według MOR* oglądało mecz Reprezentacji Polski z Holandią w ramach Ligi Narodów w TVP1 i TVP Sport. Jedynka zanotowała według NM** udział na poziomie 12,5%, co dało jej pierwsze miejsce wśród wszystkich anten tego dnia.

 
Foto: PAP/Leszek Szymański

Podziel się:  Więcej
Spotkanie Polski z Holandią średnio obejrzało ponad 6 mln osób według MOR w TVP1 i TVP Sport. To najwyższy wynik od czerwca br., od kiedy transmitowane były mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej rozgrywane także w ramach Ligi Narodów. Według NM czwartkowy mecz oglądało średnio na obu antenach 3,7 mln widzów, przy udziałach na poziomie 30,6%. W piku w TVP1 mecz oglądało 3,4 mln osób, natomiast 1 mln w TVP Sport według NM.

W poniedziałek, 19 września w TVP1 i TVP Kobieta transmitowano uroczystości pogrzebowe królowej Elżbiety II. W momencie najwyższej oglądalności według MOR oglądało je na obu antenach 3,2 mln widzów. Średnia widownia uroczystości wyniosła 2 mln osób według MOR i 1,8 mln osób według NM. Dla TVP Kobieta udział w paśmie w godzinach od 11:30 do 18:00 19 września był najwyższy od początku istnienia kanału: w grupie 4+ i w grupie 7-74 wyniósł 1,0%, zaś w grupie 16-59 był na poziomie 0,7%.

MOR* - Model Oglądalności Rzeczywistej

NM** - Nielsen Media