• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Wielki finał programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022”

17:13, 23.09.2022
Wielki finał programu „Szansa na Sukces. Eurowizja Junior 2022”!!! pusty LEAD !!!

W niedzielę, 25 września TVP2 zaprasza na wielki finał „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022”. Zwycięzca tegorocznej edycji zostanie Reprezentantem Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji Junior 2022 w Erywaniu.

 
Logo

Podziel się:  Więcej
W ostatnim odcinku programu weźmie udział czwórka młodych wokalistów: Natalia Smaś, Aleksander Maląg, Ida Wargskog oraz Laura Bączkiewicz, która jako pierwsza w historii „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022” do finału dostała się dzięki Złotemu Biletowi.

Niedzielny program będzie składał się z dwóch części. W pierwszym etapie wokaliści zaśpiewają piosenki, zgodne tematycznie z odcinkiem, w którym wystąpili. O tym, kto przejdzie do dogrywki, zdecydują widzowie w głosowaniu SMS oraz jury. 

W ścisłym finale znajdzie się dwoje uczestników, którzy zaprezentują utwory przygotowane specjalnie na Konkurs. O wygranej, a tym samym o tym, kto zostanie Reprezentantem Polski, przesądzi wynik głosowania SMS-owego oraz jurorzy.  

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to międzynarodowe widowisko muzyczne, w którym dzieci – reprezentanci różnych państw. które należą do Europejskiej Unii Nadawców, prezentują utwory stworzone specjalnie na tę okazję. W tym roku Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2022 odbędzie się 11 grudnia w Erywaniu, w Armenii.

Finał „Szansy na Sukces. Eurowizja Junior 2022”, niedziela 25 września, godz. 15.10 w TVP2.
Laura Bączkiewicz śpiewała w odcinku OneRepublic „Run”. Ma 11 lat. Mieszka w Koninie. Chodzi do 4 klasy Szkoły podstawowej w Koninie. Na co dzień uczy się śpiewu w Studiu Piosenki Estradowej Hit.  Uwielbia muzykę oraz dubbing. Dubbinguje od ponad 2 lat w różnych bajkach, serialach i filmach. Jak mówi „najfajniejsze w dubbingu jest to, że również mogę tam śpiewać!”. W programie „The Voice Kids” 5 (2021/2022) Laurze udało się znaleźć w finałowej dziewiątce programu.  
Aleksander Maląg śpiewał w odcinku „Mój dom” (Alicja Rega). Ma 13 lat i mieszka w Łodzi. Tam uczęszcza do szkoły podstawowej. Skończył już szkołę muzyczną I stopnia. Trenuje piłkę nożną i jest to jego największa pasja. Śpiewam wszędzie: na treningach, w szkole (nawet na lekcjach) i oczywiście pod prysznicem. Ostatnio zwierzył się tacie, że mógłby pracować w telewizji, na planach zdjęciowych. Jak to określił „to jest to, co mógłbym w życiu robić". W programie „The Voice Kids” 5 dotarł do etapu Bitew. 
Ida Wargskog śpiewała w odcinku Frans „If I Were Sorry“. Ma 12 lat. Mieszka w Warszawie z rodzicami i 2 siostrami - starszą Hanią i młodszą Emmą. Wychowuje się w rodzinie polsko-szwedzkiej, jej tata jest pochodzenia szwedzkiego, dlatego drugim językiem dla Idy jest szwedzki. Biegle mówi po angielsku i bardzo lubi przyswajać nowe języki. Jest uczennicą ósmej klasy Społecznej Szkoły Podstawowej. Tworzy własne opowieści, pisze książki, a każdą wolną chwilę wykorzystuje na śpiewanie i kształcenie głosu. Wraz ze starszą siostrą mają amatorskie mini studio muzyczne, w którym nagrywają piosenki własnego autorstwa. Lubi spędzać aktywnie czas z przyjaciółmi, a w deszczowe dni piecze czekoladowe mufinki.
Natalia Smaś śpiewała w odcinku Adele „Easy On Me”. Ma 14 lat. W wieku 5 lat rozpoczęła naukę w szkole muzycznej I stopnia w Wieliczce. Półtora roku uczyła się gry na pianinie. Obecnie kształci się w prywatniej szkole wokalnej w Warszawie. Jako swoje ulubione wokalistki wskazuje Snoh Aalegra i Whitney Houston. Gra na ukulele, gdzie świetnie tworzy podkład pod śpiewane przez siebie utwory. W przyszłości chciałaby zajmować się i kształcić w technikach wizażu, ale rozważa równiach kierunki medyczne. Obecnie rozpoczęła pierwszą klasę w XV Liceum im Narcyzy Żmichowskiej na kierunku biologiczno-chemicznym. Uwielbia również uczyć się języków obcych i historii, którą bardzo się interesuje. Mocno stawia na naukę i osobisty rozwój, przez wakacje powtarzała materiały szkolne, aby łatwiej stawić czoło nowym wyzwaniom w liceum. Śpiewanie i tworzenie własnych piosenek to największe marzenie, które pielęgnuje i rozwija, aby kiedyś się spełniło.