• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Oficjalny zwiastun nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni filmu „FILIP”. Film w kinach w całej Polsce od 3 marca 2023 roku!

17:36, 06.12.2022
Oficjalny zwiastun nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni filmu „FILIP”. Film w kinach w całej Polsce od 3 marca 2023 roku!!!! pusty LEAD !!!

Produkcja Telewizji Polskiej „Filip” w reżyserii Michała Kwiecińskiego zdobyła na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych „Srebrne Lwy” oraz Nagrody Indywidualne za Zdjęcia (Michał Sobociński) i Charakteryzację (Dariusz Krysiak). Scenariusz powstał na podstawie powieści Leopolda Tyrmanda pt. „Filip”. W roli tytułowej wystąpił Eryk Kulm jr., któremu partnerują m.in. Sandra Drzymalska, Robert Więckiewicz i młodzi europejscy aktorzy: Victor Meutelet, Caroline Hartig i Zoe Straub. Film wprowadzi do kin 3 marca 2023 roku TVP Dystrybucja Kinowa.

 
Foto: J. Sosiński

Podziel się:  Więcej
Frankfurt 1943. Tytułowy bohater Filip jest typowym kosmopolitą i niezdolnym do głębszych uczuć uwodzicielem. W Polsce stracił całą rodzinę. Sam będąc w sercu nazistowskich Niemiec, ukrywa żydowskie pochodzenie i niejednokrotnie wymyka się śmierci. Pracuje jako kelner w restauracji ekskluzywnego hotelu i beztrosko korzysta z uroków życia otoczony luksusem, pięknymi kobietami i przyjaciółmi z całej Europy. Jednak gdy wojna zaczyna zbierać krwawe żniwo wśród najbliższych mu osób, ten misternie zbudowany świat, który go otacza, rozsypuje się jak domek z kart…

Reżyseria: Michał Kwieciński
Scenariusz: Michał Kwieciński, Michał Matejkiewicz
Zdjęcia: Michał Sobociński
Występują: Eryk Kulm Jr., Victor Meutelet, Caroline Hartig, Zoe Straub, Robert Więckiewicz, Sandra Drzymalska, Hanna Śleszyńska, Mateusz Rzeźniczak i inni.
Produkcja: Telewizja Polska S.A.
Koprodukcja: Akson Studio
Dystrybucja: TVP Dystrybucja Kinowa
Biuro prasowe: Agnieszka Lenart, agnieszka.lenart@tvp.pl, kom. 604 648 005
Link do zwiastuna: https://youtu.be/IpfgkCTHXuc