• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Premiera spektaklu Teatru Telewizji w TVP1 „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze”

14:39, 07.02.2023
Premiera spektaklu Teatru Telewizji w TVP1 „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze”!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 13 lutego o godz. 21.05 TVP1 zaprasza na premierę spektaklu „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze” w reżyserii Anny Sroki-Hryń, na podstawie utworów autorstwa Olgi Sipowicz i Marka Jackowskiego z zespołu „Maanam”.

 
Foto: J. Bogacz/TVP

Podziel się:  Więcej
Spektakl muzyczny powstał w ramach zajęć dydaktycznych ze studentami Kierunku Aktorstwo Teatru Muzycznego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a premiera odbyła się 8 czerwca 2019 r. w rocznicę urodzin Kory. Spektakl znalazł się w repertuarze Teatru Współczesnego w Warszawie, gromadząc komplety publiczności.

Przedstawienie składa się z szesnastu najbardziej znanych piosenek zespołu „Maanam” układających się w opowieść o pasji, samotności, poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, ale przede wszystkim o miłości, która dla Kory była motorem życia. Zupełnie nowe, zaskakujące lirycznością aranżacje muzyczne, minimalistyczna scenografia połączona z intrygującym ruchem scenicznym oraz wyraziste interpretacje młodych aktorów pozwalają odkryć Olgę Sipowicz na nowo, nie tylko jako charyzmatyczną wokalistkę, ale przede wszystkim jako poetkę.

W spektaklu widzowie usłyszą między innymi utwory: „Lucciola”, „Szał niebieskich ciał”, „Cykady na Cykladach”, „Boskie Buenos”, „Szare miraże”, „Żądza pieniądza”, „Krakowski spleen”, „Kocham cię, kochanie moje”.

Scenariusz i reżyseria: Anna Sroka - Hryń; Scenografia i kostiumy: Anna Sroka – Hryń; Kierownictwo muzyczne i aranżacje: Mateusz Dębski; Zdjęcia: Witold Płóciennik; Montaż: Adam Kwiatek.

Obsada: Aleksandra Boroń, Jagoda Jasnowska, Olga Lisiecka, Karolina Piwosz, Maja Polka, Natalia Stachyra, Maciej Dybowski, Juliusz Godzina, Maciej Kozakoszczak, Wojciech Melzer, Tomasz Osica.
Zespół muzyczny: Alina Łapińska (harfa), Mateusz Dębski (pianino), Wojciech Gumiński (kontrabas).
Mecenasem Teatru Telewizji jest PKN Orlen