• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Reprezentacja Polski rozpoczyna walkę o Euro 2024 – mecz Polska – Czechy w TVP1

13:28, 23.03.2023
Reprezentacja Polski rozpoczyna walkę o Euro 2024 – mecz Polska – Czechy w TVP1!!! pusty LEAD !!!

W najbliższy piątek, 24 marca piłkarska reprezentacja Polski pod wodzą nowego selekcjonera Fernando Santosa, rozpocznie rywalizację w eliminacjach mistrzostw Europy. Polacy w pierwszej kolejce zmierzą się z głównym rywalem do pierwszego miejsca w grupie E – reprezentacją Czech. Transmisja w TVP1 o godz. 20:30.

Reprezentacja Polski wraca po mundialu w Katarze z nowym selekcjonerem, Fernando Santosem, który zastąpił Czesława Michniewicza. Dla doświadczonego trenera, który wygrał z Portugalią Euro 2016,  piątkowy mecz z Czechami w Pradze będzie pierwszym w tej roli. Trzy dni później biało-czerwoni na Stadionie Narodowym podejmą reprezentację Albanii. Kolejne mecze eliminacji Euro 2024 zostaną rozegrane dopiero w czerwcu.

Polacy w grupie eliminacyjnej, oprócz wcześniej wymienionych zespołów, zagrają jeszcze z Wyspami Owczymi oraz Mołdawią. Awans na mistrzostwa wywalczą po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Trzy wolne miejsca zostaną uzupełnione po rozstrzygnięciach w meczach barażowych połączonych z wynikami Ligi Narodów.

Nowe rozdanie, problemy kadrowe, nowy selekcjoner Fernando Santos. W takich okolicznościach zaczynamy batalię o EURO 2024. Droga do turnieju w Niemczech zaczyna się w Pradze od rywalizacji z Czechami, ćwierćfinalistą ostatnich mistrzostw Europy. Osobiście punkt na inaugurację eliminacji z mocnym rywalem przyjmę z szacunkiem, ale dla odważnego, portugalskiego selekcjonera istnieje tylko pełna pula. Tego meczu nie można przegapić
– podkreśla Mateusz Borek, który w duecie z Robertem Podolińskim skomentuje dla Telewizji Polskiej starcie Polska – Czechy.

Studio przedmeczowe, z obszerną analizą już od godz. 18:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HbbTV.

Transmisja spotkania od godz. 20:30 w TVP 1. Na dyskusję w studio zaprasza Jacek Kurowski, który będzie gościł: Janusza Michallika, Jakuba Wawrzyniaka oraz Marka Wasiluka.

Transmisja meczu Polska - Czechy w piątek, 24 marca o godz. 20:30 w TVP1

Transmisja meczu Polska - Albania w poniedziałek, 27 marca o godz. 20:30 w TVP1