• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Finał „You Can Dance – Nowa Generacja 2” już w piątek w TVP2

15:48, 23.03.2023
Finał „You Can Dance – Nowa Generacja 2” już w piątek w TVP2!!! pusty LEAD !!!

W piątek, 24 marca o godz. 20:50 TVP2 zaprasza widzów na finał drugiej edycji „You Can Dance – Nowa Generacja 2”. Najbardziej uzdolnione tanecznie dzieci: Wiktoria Nakielska, Tatiana Gutowska, Tadeusz Pięta i Mateusz Rola będą rywalizować o tytuł Najlepszego Tancerza Nowej Generacji 2 oraz nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.

 
fot. TVP

W ostatnim odcinku show Dwójki do finałowej rywalizacji przystąpi czwórka utalentowanych dzieci: Wiktoria Nakielska z Komorowa, Tatiana Gutowska z Kołobrzegu, Tadeusz Pięta z Lusowa 
i Mateusz Rola z Żar. Zdobywca pierwszego miejsca wyjdzie ze studia z tytułem najlepszego tancerza „You Can Dance – Nowa Generacja 2” oraz nagrodą w wysokości 100 tysięcy złotych. Pozostali finaliści otrzymają po 15 tysięcy złotych. Tematem przewodnim finałowego odcinka będą kultowe teledyski. Uczestnicy zinterpretują tanecznie najsłynniejsze klipy m.in. takich gwiazd jak: Britney Spears, Sia, Mark Ronson czy Bruno Mars. W wielkim finale nie zabraknie również gości specjalnych. Wystąpią: Roxie Węgiel i Marina Łuczenko-Szczęsna. Roxie wykona utwór „One Million Dollar Baby” oraz swój najnowszy singiel „Miasto”, a na scenie towarzyszyć jej będzie Gromee. Marina Łuczenko-Szczęsna zaśpiewa swój ostatni singiel „This Is The Moment”. Wielki finał „You Can Dance – Nowa Generacja 2” to także wielkie powroty. Na scenie ponownie zatańczą uczestnicy pierwszej i drugiej edycji tanecznego show Dwójki. Program poprowadzą Edyta Herbuś i Aleksander Sikora. Występy finalistów oceni jury w składzie: Katarzyna Cichopek, Ida Nowakowska i Agustin Egurrola. O tym kto zostanie zwycięzcą drugiej polskiej edycji tanecznego show zdecydują widzowie w głosowaniu SMS.

Finaliści „You Can Dance – Nowa Generacja 2”

Wiktoria Nakielska – 13-latka z Komorowa pierwsze kroki taneczne stawiała w sali baletowej, mając zaledwie 3 lata. Od tamtej pory próbowała swoich sił również w akrobatyce i gimnastyce artystycznej, ale ostatecznie to jazz i modern skradły jej serce. Oprócz tańca spełnia się jako aktorka dubbingowa i reklamowa. W tańcu najbardziej lubi skoki, a swoimi piruetami zakręci w głowie niejednej osobie. Mimo wielu zajęć w szkole otrzymuje najlepsze oceny i w przyszłości chciałaby zostać pediatrą. 

Tatiana Gutowska – 13-latka z Kołobrzegu, która swoje pierwsze taneczne kroki zaczęła stawiać w wieku 3 lat. Była bardzo energicznym dzieckiem, dlatego rodzice postanowili zapisać ją na hip hop. Od tamtej pory taniec stał się jej życiem. Gdy nie ma jej w sali treningowej, można ją znaleźć w stadninie koni, ponieważ jazda konna to jej druga pasją. W przyszłości chce zostać tańczącą prawniczką. Pracowita i sumienna, zawsze dążąca do ideału. Swoją przyszłość zdecydowanie wiąże z tańcem. 

Tadeusz Pięta – 11-latek z Lusowa (k. Poznania) swoją przygodę z tańcem rozpoczął w przedszkolu, gdy podczas występów na zakończenie roku wypatrzyła Tadzika choreografka i zaproponowała zapisanie chłopca do szkoły tańca. Hip hop to jego miłość, ale ostatnio polubił też taniec współczesny. Jego pasją, poza tańcem, jest moda – tworzy własne stylizacje i stawia pierwsze kroki w projektowaniu ubrań. Jest perfekcjonistą, a za swoją największą zaletę uznaje pracowitość. Lubi wyzwania, więc żaden styl tańca nie jest mu straszny. Tadeusz ma duże poczucie humoru, a swoją pozytywną energia zaraża innych. 

Mateusz Rola – 13-latek z Żar swoją profesjonalną przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 6 lat, jednak już od małego wiedział, że jest to coś z czym chce wiązać przyszłość. Jego ulubionym stylem jest hip-hop, choć bliski jego sercu jest również breakdance i house. Zdecydowanie nie lubi siedzieć w jednym miejscu, dlatego oprócz tańca jeździ konno i gra w siatkówkę. Zawsze uśmiechnięty i pogodny, stale chce się rozwijać i poszerzać swoje horyzonty. 

Odcinek finałowy „You Can Dance – Nowa Generacja 2” w piątek, 24 marca o godz. 20:50 w TVP2.