• Wyślij znajomemu
  • Wersja do druku
  • -AA+A

Premiera spektaklu Teatru Telewizji „Sen nocy letniej” w TVP1

14:39, 27.03.2023
Premiera spektaklu Teatru Telewizji „Sen nocy letniej” w TVP1!!! pusty LEAD !!!

W poniedziałek, 27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji Telewizja Polska przygotowała spektakl „Sen nocy letniej” w reżyserii Wojciecha Adamczyka. Premierę komedii Williama Szekspira widzowie obejrzą w poniedziałek, 3 kwietnia o godz. 21:05 w TVP1.

 
Fot. Natasza Młudzik / TVP

Teatr jest przestrzenią wspólną, przestrzenią łączącą – gdyż sam jest tworzony przez wspólnotę i powstaje w wyniku połączenia sztuk, tradycji, pragnień, tęsknot i talentów. Wspólnotowość teatru to wartość porównywalna tylko z jej wartością ciągłości i trwania. To miejsce ciągłego doświadczania, odkrywania, przeżywania i zrozumienia, czasem smutku i lęku, ale jak najczęściej radości, miłości i szczęścia. Międzynarodowy Dzień Teatru to doskonała okazja, by przypominać o potrzebie spotykania się w teatrze – szczególnie zaś w Teatrze Telewizji – podsumowała społeczny wymiar teatru Kalina Cyz, dyrektor Teatru Telewizji w dniu jego święta.

W poniedziałek, 27 marca o godz. 19:15 TVP Kultura zaprosi na reportaż z przygotowywań do spektaklu Teatru Telewizji „Sen Nocy Letniej".

„Sen nocy letniej” to ponadczasowa komedia Shakespeare’a grana w teatrach na całym świecie od przeszło czterystu lat opowiada o sile miłości, która przynosi zarówno szczęście, jak i cierpienie. Napędza bohaterów do buntu przeciwko zastanym, ograniczającym zasadom. Utwór przedstawia losy czworga kochanków, którzy nie mogąc związać się z umiłowanymi osobami, uciekają do lasu – symbolicznego świata wolności. Las ateński wypełniony jest magią, zdolną kierować ludzkimi emocjami i wpływa w ten sposób na bieg wydarzeń.

Spektakl utrzymany będzie w konwencji baśni fantastycznej, z wykorzystaniem współczesnego języka teatru i telewizji. Uniwersalny problem „urządzenia świata”, w którym człowiek nie może podążać za swoimi namiętnościami, spowoduje, że szekspirowska opowieść stanie się interesująca dla współczesnego widza.

Scenariusz telewizyjny i reżyseria: Wojciech Adamczyk

Obsada: Modest Ruciński (Tezeusz), Katarzyna Kołeczek (Hippolita), Sławomir Holland (Filostrates), Sławomir Grzymkowski (Egeusz), Paweł Brzeszcz (Lysander), Maja Kowalska (Hermia), Jan Kwapisiewicz (Demetriusz), Natalia Gadomska (Helena), Robert Jarociński (Oberon), Beata Fido (Tytania), Lidia Sadowa (Puck), Marcel Opaliński (Kwiat Groszku), Jakub Dąbrowski (Pajęczyna), Aleksander Kaleta (Ćma), Maciej Kosiacki (Ziarno Gorczycy), Patrycja Kaszyńska (Elfica) i inni.

Premiera spektaklu TTV „Sen nocy letniej” w poniedziałek, 3 kwietnia w TVP1 o godz. 21:05.